З елітного ресторану – на польову кухню: як шеф Алекс Якутов годує захисників

Експерт реаліті Нового каналу «На ножах», відомий шеф-кухар та ресторатор Алекс Якутов сьогодні допомагає військовим та теробороні.

У мирний час столичний ресторан «Публіцист» годував відомих зірок, політиків, дипломатів та бізнесменів. Він отримував найкращі відгуки іноземних кулінарних критиків, а столик частенько потрібно було бронювати за кілька днів. Нині його зала пустує, а от на кухні щодня кипить робота. Кухарі працюють нон-стоп, щоб нагодувати тих, хто боронить нас із вами від окупантів.

“Найкраще, що я вмію робити, – годувати людей, – каже Алекс Якутов. – Тому коли розпочалося повномасштабне вторгнення, чітко розумів, яким буде мій внесок у перемогу над ворогом. Щоправда, плани довелося трохи змінити. Коли я вивіз дружину з тещею і нашими тваринами, не зміг повернутись до столиці – на шляху почались активні бойові дії. В Умані маю багато друзів кухарів і рестораторів. Ми об’єдналися й почали готувати для захисників.

алекс якутов на ножах пекельна кухня допомога армії війна 2022алекс якутов на ножах пекельна кухня допомога армії війна 2022алекс якутов на ножах пекельна кухня допомога армії війна 2022

Тим часом моя команда «Публіциста» працює в Києві. Причому себе проявили ті люди, про яких я й подумати не міг. Офіціант, якого вважав ще дитиною, зараз з батьком розвозить їжу на передову. Барбершопер, який підстригав мені бороду, ходить із дівчиною в ресторан і чистить картоплю. Директорка «Публіциста» стала посудомийницею і стежить за порядком на кухні, а адміністраторка смажила млинці, щоб порадувати захисників на Масляну. Всі ці люди працюють безкоштовно”.

алекс якутов на ножах пекельна кухня допомога армії війна 2022алекс якутов на ножах пекельна кухня допомога армії війна 2022

Нині лише в одній Умані Шеф із колегами щодня годують близько 80 людей. “Багато людей хочуть допомагати. Хтось руками, хтось продуктами, – розповідає Шеф. – Бабусі з найближчих сіл привозять буряк, моркву, цибулю. Якась кондитерська пожертвувала 80 тортів. Також нам безкоштовно доставляють ящиками найвідоміші помідори ТМ «Гордій». У мирний час вони коштували 150-200 гривень за кілограм. Коли бачиш, скільки є допомоги, які внас круті, безстрашні люди, розумієш, що перемога точно буде за нами”.

Фото: надані Новим каналом

Дивіться також:

Леся Нікітюк відкрила Координаційний центр прийому переселенців у Хмельницькому

Кращий подарунок — підтримка армії: як Тімур Мірошниченко відзначив день народження

“Дуже не радимо вам сюди йти”: Дмитро Комаров розвіяв міфи “руського міра”