24 травня 2023 року померла культова музикантка Тіна Тернер. Їй було 83 роки. Енергійна і запальна співачка, яку по праву називали королевою рок-н-ролу, мала неймовірну кар’єру – одних тільки “Ґреммі” 8 штук! – і випустила чимало справді великих пісень, що творили історію світової музики.

Співати Анна-Мей Буллок – таке ім’я дали майбутній артистці при народженні – почала ще малою, коли жила з бабусею в містечку Натбуш у штаті Теннессі. Жила дуже бідно, єдиною розвагою був спів псалмів у церкві. Там дівчинка інтуїтивно навчилася володіти голосом.

Виступати вона почала в Сент-Луїсі, в одному з нічних клубів, де зустріла майбутнього чоловіка Айка Тернера, який виступав із гуртом Kings of Rhythm. Айк випадково почув спів Анни-Мей – і вмовив її стати бек-вокалісткою гурту. Вони виступали разом, пізніше стали дуетом, завели родину – але щасливою Анна-Мей, що взяла ім’я Тіна, із Айком не була. Зради, наркотичні загули чоловіка, побиття – чого тільки між ними не було. В 39 років вона втекла від нього і в суді відмовилась від усіх претензій – тільки залишила своє сценічне ім’я.

Вона поміняла ритм-енд-блюз на енергійний, щирий, потужний рок. І стала суперзіркою, яку будуть пам’ятати одвічно.

У нашій добірці – 10 найпопулярніших пісень Тіни Тернер, які варто пам’ятати.

The Best

Steamy Windows

It’s Only Love

I Don’t Wanna Lose You

Private Dancer

Lets Stay Together

Proud Mary

What’s Love Got to Do With It?

One of the Living

Nutbush City Limits

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Тіна Тернер померла у віці 83 років: драматична історія королеви рок-н-ролу

Вітні Г’юстон: коханці і коханки, життя і смерть золотого голосу

Порочний геній: історія життя Елтона Джона