1 лютого 1901 року народився секс-символ золотого століття Голлівуду Кларк Гейбл. Він відомий сучасному глядачеві в основному завдяки ролі Ретта Батлера у «Віднесених вітром». Але королем Голливуду він став завдяки іншим картинам і образам.

Караван історій” зібрав десять найкращих чорно-білих фільмів Кларка Гейбла, які зробили його найбільшою зіркою свого покоління.

1“Одержима” (1931)

Актор-початківець Кларк Гейбл з’являється в ролі заможного нью-йоркського адвоката Марка Вітні, який знайомиться з провінційною дівчиною з картонної фабрики. Меріан, героїня Джоан Кроуфорд, стає елегантною світською леді на утриманні адвоката. Вона залишає розкішне життя, коли розуміє, що заважає коханому у політичній кар’єрі. Але Марку не потрібен успіх ціною кохання.

Неймовірна хімія між Кларком Гейблом та Джоан Кроуфорд була не лише у фільмі, а й у житті.

2“Червоний пил” (1932)

Денніс Карсон (Кларк Гейбл) – господар каучукової плантації в Індокитаї. Він мріє вирватися у цивілізований світ. Порядність заважає йому скористатися взаємною любов’ю заміжньої світської леді Барбари (Мері Астер) і змінити своє життя. Він залишається з повією Вантін (Джин Харлоу), дотепною та доброю дівчиною.

Цей фільм зробив Кларка Гейбла справжньою зіркою.

3“Жодного чоловіка, крім її власного” (1932)

Підпільний картковий гравець Бейб Стюарт (Кларк Гейбл) ховається від закону. Він знайомиться з героїнею Керол Ломбард, авантюрною бібліотекаркою Конні. Зігравши в чіт і лишку вони одружуються. Кохання Конні змінює Бейба. Він іде у в’язницю, щоб спокійно жити зі своєю коханою.

Це єдиний фільм, де Кларк Гейбл знімався зі своєю майбутньою дружиною Керол Ломбард. Після зйомок вона заявила, що вона єдина з усіх партнерок Гейбла не піддалася його чарам.

4“Це сталося якось вночі” (1934)

У рейсовому автобусі до Нью-Йорка стикаються дочка мільйонера Еллі (Клодетт Кольбер), що втекла, і звільнений репортер Пітер Уорн, якого зіграв Кларк Гейбл. Пітер береться допомогти втікачці за право публікації статті про її пригоди. Вони закохуються, але на неї чекає чоловік, до якого вона втекла від батька. Еллі замислюється, що, може, батько правий і вона даремно вийшла заміж.

Це був перший в історії фільм, який отримав усі п’ять основних “Оскарів”.

5“Після роботи” (1935)

Крутий редактор новин Джим Бренч (Кларк Гейбл), використовуючи леді з найвищого товариства Шарон Норвуд (Констанс Бенетт), розкриває таємниче вбивство.

Під час зйомок Констанс Бенет повсякчас фліртувала з Кларком Гейблом, але він залишався холодним, вважаючи її снобкою.

6“Поклик предків” (1935)

Джек Торнтон (Кларк Гейбл) із партнером вирушають на пошуки золотоносної шахти. Дорогою рятують Клер Блейк (Лоретта Янг) – дружину їхнього загиблого конкурента. Вони закохуються та знаходять золото. Але чоловік Клер виявився живим.

Головною зіркою цього фільму за однойменною повістю Джека Лондона були не Гейбл чи Янг, а сенбернар Бак. Між дублями він перебував у теплому приміщенні і їв добірну яловичину, поки актори мерзли, перекушуючи печивом із чаєм.

7“Дружина проти секретарки” (1936)

Щасливо одружений, успішний видавець глянцю Ван Стенхоуп (Кларк Гейбл) потрапляє в ситуацію, коли дружина (Мірна Лой), ревнуючи до секретарки (Джин Харлоу), вимагає розлучення. Безуспішно намагаючись довести свою вірність, він справді починає помічати у своїй секретарці привабливу дівчину, з якою захотів відпочити від проблем.

Під час зйомок Кларк Гейбл був у романтичних стосунках із Керол Ломбард, а Джин Харлоу з Вільямом Павеллом, екс-чоловіком Ломбард.

8“Втіха ідіота” (1939)

Шоумен Гері Ван (Кларк Гейбл) зі своїми “Блондинками” гастролює Європою напередодні війни і непередбачено зупиняється в альпійському готелі. Там він зустрічає російську графиню, схожу на акробатку Айрін (Норма Ширер), в яку він був закоханий 20 років тому.

У цьому фільмі Кларк Гейбл вперше танцює та співає Puttin on the Ritz.

9“Шумне місто” (1940)

Двоє Джонів об’єдналися, щоб розбагатіти на нафтовому бумі. Великий Джон МакМастер (Кларк Гейбл) одружується з подругою Джона Коротульки (Спенсер Трейсі). Їхні шляхи розійшлися. Вони обоє розбагатіли на нафті. Дружина Великого Джона (Клодет Кольбер) ревнує чоловіка до його помічниці (Геді Ламар). Коротун, захищаючи свою подругу, вирішує розорити партнера.

Трейсі заздрив популярності Гейбла і більше не хотів грати з ним на других ролях.

10“Хонкі-тонк” (1941)

Добропорядна дівчина, дочка судді Елізабет Коттон (Лана Тернер) хитрістю одружує на собі чарівного шахрая Кенді Джонсона (Кларк Гейбл), який приїхав до них у місто і вирішив розважитися з нею.

Він зміг зачарувати не лише її, а й більшу частину жителів містечка, які обрали його шерифом. Місцевий суддя-п’яниця знає прихований темний бік Кенді. Намагаючись захистити доньку та рідне місто, він вступає у протистояння з колишнім спільником.

кларк гейбл фільми ролі

У цьому фільмі Кларк Гейбл носив одяг, що залишився від ролі Ретта Батлера.

Фото – Getty images

Дивіться також:

Кларк Гейбл і Керол Ломбард: історія кохання у фотографіях

Кларк Гейбл: правдива історія короля золотого віку Голлівуду

Вероніка Лейк. Історія акторки-суперзірки 40-х крізь славу і забуття