Переможниця «Голосу країни» Марія Квітка записала пісню на слова Шевченка 

Популяризаторка української етнокультури, співачка та фольклористка Марія Квітка випустила пісню «Реве та стогне» на слова Тараса Шевченка. Це перший реліз Марії після її перемоги у талант-шоу «Голос країни 12».

Прем’єра пісні є присвятою до Дня народження Шевченка, який народився 209 років тому, 9 березня 1814-го. Автором обкладинки синглу став відомий український художник-графік Дмитро Кришовський.

Записати саме цю композицію, яка виходить в межах головного музичного суперпризу шоу від мецената Андрія Мацоли, Марія Квітка вирішила, щоб підтримати українців, які виборюють свою свободу на передовій та в тилу.

голос країни 12 марія квітка перемогла реве та стогне тарас шевченко

«Цей фрагмент з балади «Причинна» особисто для мене – про міць і красу української природи. Мені хотілось виконати життєствердний твір, який дасть силу, наснагу й натхнення триматись і боротись. А хто, як не Шевченко, може дати всі ці відчуття? Пройшло понад 200 років від його народження, а як бачимо, слова його такі, ніби написані про сьогодення, – розповідає співачка. – Якщо Шевченко в ті надскладні часи зміг зберегти українське, творити українське, примножити українське, то ми зараз тим паче зможемо вибороти свободу. З початку повномасштабного вторгнення, я думаю, що багато людей поглянули на Шевченка під іншим кутом, ми як ніколи до того почали усвідомлювати повністю його слова і його внесок в нашу культуру».

Знамениту пісню «Реве та стогне» Марія Квітка виконує не в академічній, а в народній версії разом з колегами-фольклористами, виконавцями етномузики. Фольклористка, яка вже понад 10 років досліджує українські традиції, розповідає, що у кожному регіоні її виконують по-своєму, а загалом існує понад 1500 варіацій виконання цього твору. Виконують пісню Марія Квітка, Денис Іванів, Андрій Дутко, Володимир Щибря, Денис Міцель, Дмитро Кокошко та Ігор Перевертнюк. 

Марія Квітка почала захоплюватись творами Шевченка ще у дитинстві. «Пам’ятаю, ще будучи дуже малою дитиною, я копирсалась в книжках, що були у нас вдома, і завжди мою увагу найбільше привертав «Кобзар». Бабуся розповідала мені про долю Шевченка, про те, як жилося йому в ті часи, яким хоробрим він був. І я думала про те, як би він радів, якби побачив, що Україна вже незалежна і вільна. Якось я його сприймала не як відомого недосяжного поета, а як рідну людину, яку хочеться пізнавати більше і більше. А сьогодні мені хочеться вірити, що він десь там дивиться на нас і пишається нашою стійкістю й боротьбою».

голос країни 12 марія квітка перемогла реве та стогне тарас шевченко
Обкладинка до пісні “Реве та стогне”, художник-графік Дмитро Кришовський

Нагадаємо, саме виконання композиції на слова Тараса Шевченка принесло Марії Квітці перемогу на проєкті «Голос країни». А 24 лютого 2023 вона заспівала «Реве та стогне» біля понівеченого пам’ятника Тарасу Шевченку у Бородянці. Запис відбувся в рамках телепроєкту Stay Together каналу 1+1 (Україна) та TVP Polonia (Польща).

Фото: надані PR-службою

Дивіться також:

Андрій Хливнюк і Сергій Жадан представили кліп на саундтрек до воєнної драми «Мирний-21» (ВІДЕО)

Випередив свій час: кращі пісні альбому Ірини Білик «ОМА»

Kozak System зняли Героя України і роботу артилерії у кліпі про легендарну бригаду (ВІДЕО)