Прем’єра з передової: український музикант написав зворушливу пісню на слова військової з ЗСУ (ВІДЕО)

Український музикант Діма Голик випустив дебютне відео на пісню “Піхота”. Цю композицію він створив на слова української військовослужбовиці Юлії Євдокимової, яка зараз служить у зоні бойових дій.

Свою музичну кар’єру Діма розпочав як ударник відомого харківського гурту «Собаки в космосі» (пізніше – «Жадан і Собаки»). Вже понад 9 років він працює у великій IT-компанії в Дубліні. Проте весь цей час він продовжував писати вірші та пісні.

Вірш “Піхота” потрапив до Діми через знайому волонтерку, яка активно допомагає підрозділам на передовій на Донецькому напрямку.

українська музика війна зсу
Дмитро Голік

Я давно пишу пісні, але всі вони були створені на мої власні вірші. Коли ж знайома передала мені вірш Юлі просто з передової, в якому настільки чесно, трохи іронічно і водночас зворушливо передані будні наших піхотинців, які щодня риють окопи і утримують лінію оборони, я моментально вирішив створити пісню, – розповідає Діма. – Мелодія прийшла дуже швидко. Я передав демоверсію на “нуль”. Юлі і її побратимам вона сподобалась, після чого я вирішив, що ми маємо розповісти більшій кількості людей про щоденний подвиг хлопців і дівчат з передової. Саме так прийшла ідея зробити кліп, який би став таким собі фотоальбомом з кадрами непростого життя наших піхотинців”.

Основою відео, створеного компанією ZooCinema, стали фотознімки українських військових, а також дитячі малюнки, які діти передають нашим захисникам. На одному з фото можна побачити і авторку слів, Юлію Євдокимову. Сама військова розповіла, як була вражена тим, що Дмитру вдалося створити пісню саме такою, якою вона її уявляла, незважаючи на те, що між ними були тисячі кілометрів.

українська музика війна зсу
Юлія Євдокимова
українська музика війна зсу
Юлія Євдокимова

На війну Юлія потрапила у 2014 році як волонтерка. В 2016-му підписала контракт з ЗСУ, зараз служить у піхотному підрозділі, перебуваючи на передовій. Вірш “Піхота” Юлія написала навесні після потужного ворожого обстрілу на Донецькому напрямку:

В середині квітня нас перемістили під Велику Новосілку, сказали, що треба максимально окопатися і тримати лінію оборони. Ми приїхали і почали займатись рутинною справою, якою займається піхота. На Чистий четвер нас дуже сильно обстріляли. Після цього я й написала вірш, це був експромт, але мені захотілося розповісти про нашу роботу. Вона складна, рутинна, але важлива. Хотілося, щоб люди це знали”.

Представляючи пісню, музикант також оголошує збір на спеціальне медичне авто, якого нагально потребує підрозділ Юлії на передовій. Це броньована машина, в якій можна проводити операції просто під час евакуації поранених з поля бою. “Піснями ми можемо підіймати бойовий дух бійців, але маємо і допомагати конкретними справами. Зараз потрібно, щоб якомога більше наших захисників залишились живими та неушкодженими. За допомогою медичної автівки можна врятувати багато життів”, – говорить Дмитро.

Фото: надані PR-службою

Дивіться також:

“Як ти там?” – Сашко Положинський та Asilia записали пронизливу пісню про кохання на війні

ROXOLANA зняла волонтерів, медиків і переселенців у кліпі на пісню Кузьми Скрябіна (ВІДЕО)

Даніель Салем знявся у кліпі Злати Огнєвіч до Дня Незалежності “Лелека” (ВІДЕО)