MARUV не будет представлять Украину на Евровидении-2019

Победительница Нацотбора-2019 MARUV не будет представлять Украину на Евровидении-2019: команда певицы и Нацсовет по телевещанию не пришли к соглашению по контракту.

Об этом сообщил Зураб Аласания, руководитель НОТУ:

“Тривали та виснажливі перемовини (п’ять з половиною годин) між НСТУ та командою виконавиці MARUV принесли наступний результат: сторони згоди не дійшли, угоду підписано не буде.

Завдяки співпраці НСТУ та СТБ Україна за чотири роки відкрила для себе багато нових й талановитих виконавців.

НСТУ вважає, що цьогорічний Національний відбір до конкурсу Євробачення було проведено чесно. Але відбір викрив ще одну велику суспільну проблему, що лежить в політичній площині, а не в музичній: концертну діяльність багатьох артистів в країні-агресорі. І це викликало негативний резонанс у частині суспільства. І водночас — відстоювання результату, разом з відстоюванням такого права іншою частиною суспільства.

А завданням Суспільного мовника зовсім не є розкол суспільства.

Саме для уникнення надмірної політизації конкурсу (що є й вимогою Євробачення) НСТУ прописало в Угоді умови (для всіх учасників), що сприяли б врегулюванню цього болючого питання.

Зокрема: відмову представника України на міжнародному конкурсі від гастролей у рф (три місяці після конкурсу).

А також уважного ставлення щодо публічних висловлювань виконавця відносно територіальної цілісності України, або будь яких висловлювань, які можуть зашкодити Україні на міжнародному рівні (решта умов, щодо прав, приміром – це стандартні умови володаря конкурсу, Європейської Спілки Мовників). Саме НСТУ несе відповідальність за будь-який негативний прояв представника України на Євробаченні. Як в середині країни, так і назовні.

Але… Не всі гарні українські виконавці готові бути гарними культурними дипломатами.

Таким чином, рішення про виконавця, що представлятиме Україну на Євробаченні поки не прийнято.

Перемовини із наступним кандидатом почнемо зранку”.


Отметим, что по ставкам букмекеров MARUV могла расчитывать на четвертое место на Евровидении-2019, по данным на сегодня, 25 февраля.

Скриншот eurovisionworld.com/odds/eurovision

Напомним, второе место в Нацотборе-2019 занял женский коллектив Freedom Jazz. Очевидно именно с ними завтра начнет переговоры НОТУ.

Смотрите также:

MARUV высказала свою позицию: Крым — это Украина

Украинцы создали грандиозное шоу для Pink на BRIT Awards 2019