За пару тижнів осінь – початок сезону навчання і ділової активності. Часи вимагають пристосовуватися: хтось піде на мовні курси, хтось опановуватиме нову спеціальність чи підвищуватиме кваліфікацію, а молодь сяде за парти у школах, училищах та вишах. Що робити, щоб мозок працював ясно, око було гострим, а між навчанням і роботою знайшлась хвилина і для якісного відпочинку? Маємо кілька корисних лайфгаків.
Для гострого розуму
Вже в серпні відчуваються, що дні стають коротшими. А брак світла напряму впливає на нашу активність: в темряві мозок виробляє більше гормону мелатоніну. Наслідок – сонливість і в’ялість. Підтримати мозок в тонусі допоможе «дієта розумників», яка містить продукти, багаті вітаміном D, який забезпечує гарний настрій, енергійність та міцний імунітет, Омега-3, що поліпшує пам’ять і логічне мислення, і магнієм – для імунітету, хорошого стану серця і судин та релаксу, щоб добре відновлюватися на дозвіллі. Додайте до меню рибу і морепродукти, печінку тріски, волоські горіхи, мигдаль, насіння льону, чіа та конопель, оливкову, гарбузову та лляну олію, кунжут, квасолю, цвітну капусту, броколі, солодкий перець, шпинат, зелень, часник, гречку, яблука, сушені фініки і чорний шоколад. Помічними будуть і харчові добавки.
Для ясного зору
І робота, і навчання, і почасти дозвілля зараз немислимі без гаджетів. В цьому є прихована небезпека: якщо на вулиці око фокусується на об’єктах на різних відстанях, то екран комп‘ютера чи смартфона статичні, і зір сфокусовано в одній точці. На вулиці ми часто блимаємо і в природний спосіб очищаємо і зволожуємо око, а от за гаджетами очі швидко сохнуть. Миттєвий дискомфорт може призвести до більших проблем: сухості і свербежу в очах, ніби в них піску насипали, почервоніння і навіть погіршення зору.
Синдром сухого ока – а це саме він – не варто ігнорувати: щоб в активний сезон плідно вчитися і працювати, забезпечте очам належний догляд. Розчини зі зволожувальними компонентами можна використовувати вдень і на ніч, мазі – перед сном. Наприклад, у складі офтальмологічного розчину ГІЛАЙС® – 0,4 % гіалуронату натрію високої молекулярної маси. Він робить природну сльозову плівку стабільною, чим забезпечує змащення, зволоження і захист очей. За роботи перед комп’ютером, тьмяного освітлення, сухого повітря чи вітру надворі розчин незамінний, коли треба швидко повернути очам комфорт.
Якщо очі пересихають і сверблять часто або подовгу, є сенс на ніч скористатися маззю. Стерильна офтальмологічна ізотонічна мазь ГІЛАЙС®КЕА із гіалуронатом натрію утворює на поверхні очей захисну плівку, що утримує вологу і зцілює натомлені очі. Завдяки її в’язкості плівка тримається всю ніч, щоб на ранок ви мали ясний погляд і відчували комфорт. Не дарма нею користуються люди з лагофтальмом – нездатністю повністю прикрити повіки.
Для концентрації
Що зосередженішими ви будете на своїй справі, то швидше прийде результат. Працює з дорослими і школярами. Та в нашому переповненому інформаційним шумом світі здатність концентруватися стала справжньою суперсилою. Постійно відволікаєтесь на смартфон? Те, що нам заважає, можна навернути на свою користь. Бо щороку виходить купа додатків, які здатні позитивно повпливати на життя. Наприклад, Forest пропонує гру: ставте таймер на необхідний проміжок часу для концентрації і беріться до діла. Поки ви працюватимете, у вас ростиме віртуальне дерево. І якщо ви сумлінно не відволікатиметеся, накопичите віртуальні монети, за які на певному рівні творці додатку висадять справжнє дерево. Forest дисциплінує, привчає планувати роботу і дозвілля й потихеньку формує правильну звичку відповідально ставитися до свого часу.
Якщо діймають негативні думки і тривоги, у пригоді може стати додаток I am. Це афірмації на щодень: коли стає кепсько, втрачається мотивація, приходить підбадьорливе нагадування, що приводить до тями.
Для швидкого засинання
Порушення сну – величезна проблема навіть у відносно безпечних тилових містах. Бо – стрес, хвилювання, а коли серед ночі лунає тривога – і поготів, не до сну і відпочинку. Причину стресу може усунути тільки армія, а мирним мешканцям лишається її підтримувати – і опановувати свою здатність заснути. Один із методів придумали західні військові – він дозволяє міцно заснути за кілька хвилин.
Крок перший – розслабте обличчя, особливо щелепи, язик і губи: часто від втоми і на емоціях ми зціплюємо зуби. Крок другий – розслабте плечі і руки, хай вони ніби опустяться, скидаючи напругу, і вільно ляжуть уздовж тіла. Крок третій – вдихайте і вільно видихайте, розслаблюючи груди, живіт, відчуваючи, як розслаблення стікає з тулуба на стегна, коліна, литки, стопи, як вони наливаються теплом, стають тяжкими і ніби провалюються в постіль під впливом гравітації. Крок четвертий – найважливіший: розслабити мозок. Попервах для цього може знадобитися трохи більше часу, але за регулярного практикування все виходитиме за хвилини. Отже, уявіть ліс, горе, море, чи себе під пледом – будь-що, що вас розслаблює. Тримайте цю картинку в уяві. Якщо не виходить, повторюйте подумки: «Не думай». Скоро ви заснете.
Фото: Getty Images
Дивіться також: