Сьогодні, 5 червня, актриса Барбара Брильська святкує день народження – 82 роки.
Її обожнювали мільйони – а власний чоловік ненавидів: «Щоразу я порівнюю її зі своєю новою жінкою, і щоразу вона виявляється кращою!» Кохання та ненависть, бурхливі романи та знімання у легендарних фільмах, смерть доньки та нев’януча краса – все це життя Барбари Брильської.

Мало хто знає, але свій день народження вона святкує двічі: 5 червня – саме цей день значиться в офіційних документах актриси та 29 травня – у свою справжню дату народження. Брильська народилася 1941 року у місті Скотники під Лодзем – тоді ця місцевість була окупована фашистами.

Зареєструвати народження доньки її мама змогла лише через тиждень, а за запізнення німці присуджували великий штраф, ось мама і схитрила – сказала, що дитина народилася на тиждень пізніше. Так у акторки і з’явилося два дні народження.

Барбара Брильська у фільмі “Бумеранг”, 1966 рік

Маленька Барбара росла в небагатій провінційній сім’ї (тато – слюсар, мама – швачка), виховувалась у суворості та побожності. Що цікаво, в дитинстві одна з найкрасивіших зірок європейського кіно не лише не вважала себе красунею, а й навіть заздрила іншим дівчаткам із більш, як їй здавалося, ідеальними фігурами.

Барбара Брильська в молодості

Пан Брильський

Але вже у 15 років зіграла свою першу роль у кіно (щоправда, епізодичну), а у 17 років, коли навчалася у 10 класі, познайомилася зі своїм першим чоловіком. Він побачив її в поїзді, коли вона їхала на екскурсію до Кракова, і потім знайшов у коледжі, знаючи лише її ім’я.

Математик Ян Боровець виглядав дуже красивим і дуже дорослим – ще б пак, йому було вже цілих 23! За час першого заміжжя Брильська закінчила Варшавську вищу школу театру, кіно та телебачення, почала отримувати ролі, і її кар’єра стрімко рвонула вгору.

У фільмі “Злочинець, який вкрав злочин”, 1969 рік

Широку популярність вона здобула після виконання ролі жриці Ками у фільмі «Фараон» – аж до того, що її чоловіка почали називати «пан Брильський». І якщо до того часу інтроверт-математик терпів і активне світське життя своєї сліпучої дружини, і відсутність дітей, то це стало останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння, і пара розлучилася.

Барбара Брильська в ролі жриці Ками у “Фараоні”

Фараон-зрадник

Незабаром після розлучення Брильська закохалася у свого партнера по «Фараону», красеня Єжи Зельника. Їхній спільний фільм мав великий міжнародний успіх, він навіть був номінований на Оскар як найкращий фільм іноземною мовою, а ось їхній роман був менш успішним: красень-чоловік зраджував Барбарі, і пара розлучилася.

Барбара Брильська та Єжи Зельник у “Фараоні”
Барбара Брильська та Єжи Зельник у “Фараоні”
Єжи Зельник у “Фараоні”

Головне кохання життя

Особисті негаразди не заважали активному професійному життю: Брильська багато знімалася, зокрема за кордоном, і на зніманнях югославського вестерну «Білі вовки» вона познайомилася з місцевим актором Слободаном Дмитровичем.

Барбара Брильська та Ян Новіцькі в “Анатомії кохання”, 1972 рік
Барбара Брильська та Ян Новіцькі в “Анатомії кохання”, 1972 рік

Саме цього чоловіка Барбара вважала головним коханням свого життя, але бурхливий роман перервала італійська мама актора. У хід пішло все: вона й ховала листи Брильської, і дзвонила актрисі з вимогою «залишити її сина у спокої», і врешті-решт домоглася свого – Дмитрович одружився з племінницею Анни Маньяні.

Барбара Брильська в “Погоні за Адамом”, 1970 рік
У фільмі “Пан Володиєвський”

У фільмі “Диявол”

“Знищив мене психологічно”

Мама-італійка була щасливою, а Барбара вирішила, що якщо вона колись і вийде ще раз заміж, то не за актора. І вийшла – за лікаря-гінеколога Людвіга Космаля. Шлюб був довгим – 18 років, подарував акторці двох дітей, сина та дочку, але знову ж таки нещасливим. Лікар заздрив славі дружини, зраджував їй, «знищив мене психологічно» – говорила Барбара.

У фільмі “Роман Терези Хеннерт”, 1978 рік

“Живи для мене”

Зазнав краху і цей шлюб, але це стало дрібною неприємністю в порівнянні з тим горем, яке чекало на Барабару попереду. Її 20-річна дочка, багатообіцяюча красуня-модель, розбилася в автомобільній катастрофі. Усі побоювалися, що Брильська не переживе доньку – їй діагностували депресію, вона почала навіть пити. Повернув до життя її тільки син, яки йпопросив жити для нього.

Брильська з донькою Барбарою

Сьогодні актриса займається сім’єю, онуками і, як і раніше, знімається в кіно – до речі, 10 років тому вона відіграла головну роль в українському фільмі «Дивне Різдво».

Барбара Брыльская в шоу “Киев Вечерний” в сентябре 2015 года

Фото: fototeka.fn.org.pl, Getty Images

Матеріал підготовлений за підтримки Soplica

Дивіться також:

Єдине щасливе кохання Одрі Гепберн

«Я вражений народом”: режисер Єжи Гоффман записав потужне відео на підтримку України

Почему актрису Лорен Бэколл назвали последней легендой Голливуда

Безумная красавица. Редкие архивные фото легендарной Вивьен Ли