19 серпня 1883-го, рівно 140 років тому, народилася Габрієль Шанель – особистість, яка змінила моду. Вона була не лише дизайнеркою-новаторкою, а й мудрою жінкою, якій було що сказати цьому світу.

У день народження геніальної Коко згадаємо її яскраві життєві цитати про головне – вибір, свободу, ідеали і кохання.

“Мені не раз говорили, що я занадто завищую собі ціну. Запам’ятайте: вас цінують рівно настільки, наскільки ви цінуєте себе самі. Якщо кількість нулів в оцінці власній та зовнішній не збігається, одне з двох: або ви не все зробили, щоб дотягнутися до себе, або до вас не доросли інші. У мене друге “.

“Хіба в’язниця – тільки де ґрати на вікнах? Ні, це там, де заґратовані можливості”.

коко шанель цитаты день рождения
Габрієль Шанель, бл. 1910 р.

“Найстрашніше для людини – втрапити у колію. Життєва колія позбавляє самого життя, бо слідування тому, що “має бути”, лише слабка його копія”

“Якщо не бачиш виходу зі становища, чини нелогічно і саме це виявиться виходом”.

“Мені завжди доводилося обирати між чоловіками та моєю роботою. І я завжди вибирала роботу, бо без неї я просто Габрієль, а з нею – Коко Шанель, єдина та неповторна”.

“Все у наших руках, тому їх не можна опускати”.

“Якщо вам потрібно, щоб виконали вашу волю, не варто вмовляти чи кричати, достатньо спокійно вимагати, але так, щоб ніхто не подумав, що можна зробити інакше”.

“Гроші я обожнюю просто тому, що вони дають свободу, свободу жити як мені хочеться, допомагати тим, кому я хочу, почуватись у безпеці”.

коко шанель цитаты день рождения
Коко Шанель у своїх апартаментах у готелі Ritz, Париж, 1960

“Знаходячись поруч, часто не помічаєш недоліків, бачачи тільки переваги, а якщо й помічаєш, то легко з ними миришся. Віддаляючись від когось, недоліки починаєш бачити чітко, тому сяйво тьмяніє”.

“Чоловіки дуже люблять, коли жінки залежні, це піднімає їх у власних очах. Із залежною від тебе жінкою легше розмовляти”.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Головні модні винаходи Коко Шанель, які стали культовими

Гениальная Эсте Лаудер и ее изобретения

Век красоты PAYOT: как одесситка стала первым звездным косметологом в мире

Мужчины великой Коко: Chanel выпустили новый короткометражный фильм