10 серпня – день народження кіноактора Хосе Антоніо Домінгеса Бандери, якого світ знає під псевдонімом Антоніо Бандерас. Йому виповнилося 63 роки.

Малим Хосе мріяв, як багато іспанських хлопчаків, грати у футбола. Та у підлітковому віці травмувався. І вирішив спробувати себе у акторстві. Із рідної Малаги він перебрався у Мадрид. Там, наполегливо працюючи в театрі, підробляв де прийдеться і веселився із друзями. Фактурна зовнішність, емоційна пластичність і драматична глибина Антоніо привернули до нього увагу Педро Альмодовара. Саме у цього режисера Бандерас дебютував в кіно – у фільмі «Лабіринт бажань» 1982 року.

Антоніо Бандерас, 1980-ті

У 1986 році Бандерас знявся вже у трьох фільмах Альмодовара, його вже знали в Іспанії і примітили у світі. А ще Антоніо закохався по-справжньому ледь не вперше – в акторку Ану Леса. Вона сама підійшла до нього в кафе і заговорила. І вже за півроку зіграли тихе весілля. Альмодовар був шафером.

Ана Леса і Антоніо Бандерас на прем’єрі фільму “Інтерв’ю з вампіром” у Лос-Анджелесі, 1994 р.

А за кілька років Бандераса запросили в Голлівуд, знятися у фільмі “Королі Мамбо“. Він поїхав із дружиною, намагався прилаштувати і Ану – але нічого не вийшло. Стресу додало і те, що на красеня іспанця вішалися жінки, від старлеток до великих зірок на кшталт Мадонни. Зрештою Ана не витримала напруження і подалася додому.

Антоніо Бандерас
Вайнона Райдер і Антоніо Бандерас у фільмі “The House of the Spirits”, 1992 р.
Антоніо Бандерас
Антоніо Бандерас у фільмі “Інтерв’ю з вампіром”, 1994 р.
Антоніо Бандерас
Вуді Гаррельсон і Антоніо Бандерас у фільмі “Бий в кістку”, 1999 р.

Спочатку вони жили на дві країни. Але розбіжності стали кричущими. Ана захопилася буддизмом і змінилася. А Антоніо закохався в іншу жінку.

Вперше він побачив Мелані Гріффіт у 1989 році на церемонії вручення “Оскара“. У білій сукні з перлинами, вона була сліпучо прекрасною. З королівською грацією вона пропливла повз враженого Антоніо. Роззнайомилися вони за шість років, на зйомках фільму “Двоє – це занадто“, де були партнерами. Щоправда, почали невдало. Антоніо розхвилювався і чогось бовкнув до Мелані: “Скільки тобі років?”. На що Гріффіт із притаманною їй безпосередністю просто послала нахабу. Але саме з цього “посилання” і почався один із найгучніших романів Голлівуду.

Антоніо Бандерас і Мелані Гріффіт у фільмі “Двоє – це занадто”, 1996 р.
Антоніо Бандерас

На момент початку їхнього роману обидва були одружені. Мелані була дружиною знаменитого ловеласа і скандаліста Дона Джонсона. Щоб отримати розлучення, вона залишила йому всю свою каліфорнійську нерухомість. А от у Антоніо з Аною все вийшло куди складніше. Були і скандали з виливанням вина на голову невірному чоловікові, і розгром готельного номера, і псування особистих речей Бандераса, і гучні висловлювання в пресі про “руду янкі, дівку і шльондру”, яка розбила доброчесну іспанську сім’ю. Але головне – Ана навідріз відмовлялася давати розлучення, наївно вважаючи, що блудний чоловік все ж таки одумається і повернеться. Змилостивилася лише тоді, коли Мелані була вагітною. У травні 1996 року Антоніо офіційно одружився з Гріффіт.

Мелані Гріффіт і Антоніо Бандерас у Парижі, 1995 р.
Антоніо Бандерас
Антоніо Бандерас у фільмі “Маска Зорро”, 1998 р.
Антоніо Бандерас
Антоніо Бандерас на парадні на честь Дня Іспанії у Нью-Йорку, 1998 р.

Їхній шлюб тривав 19 років, у ньому народилася єдина донька актора, Стелла. Та і він закінчився у 2015 році. Зараз Антоніо Бандерас вже кілька років перебуває у тривалих стосунках із інвестиційною банкіркою Ніколь Кемпел. Крім акторства, Антоніо став режисером, під своїм іменем випускає чудові чоловічі та жіночі парфуми, а під маркою Bandera – чоловічий одяг та аксесуари.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Антонио Бандерас вышел на красную дорожку с единственной дочерью (ФОТО)

Джилліан Андерсон: “Роль агентки Скаллі вкрала у мене життя

Вітні Г’юстон: коханці і коханки, життя і смерть золотого голосу