Даша Астаф’єва, ONUKA та Kadnay пригостили обідом стареньких киян (ФОТО)

Перед першим жовтня – Міжнародним днем людей поважного віку – фонд «Життєлюб» запросив зірок роздавати їжу в будиночках «Обіду без бід». Щодня на семи локаціях в різних районах Києва обіди отримують близько 1400 бабусь та дідусів – ті, в кого мінімальна пенсія, та хто не може дозволити собі смачні та корисні обіди сам.

До ініціативи вже долучилися Даша Астаф’єва, ONUKA та Kadnay. В різні дні протягом години кожен з них роздавав обіди, спілкувався з Ба та Ді, бажав їм здоров’я та обіймав їх. Бабусі та дідусі впізнавали зірок, раділи, як діти, та просили приходити частіше.

«З перших днів повномасштабної війни я побачила, що бабусі та дідусі – найвразливіша категорія людей, – розповідає Даша Астаф’єва. – Молодь може поїхати, про дітей дбають, за тваринами наглядають волонтери, а люди поважного віку дуже беззахисні. Ще в березні я бачила, як запрацював «Обід без бід» та постійно розповідала бабусям та дідусям, куди йти за обідами, деяких проводила сама. Коли людина розгублена та почувається самотньою, їй дуже важлива не стільки їжа, скільки увага – поговорити, заспокоїти, обійняти».

зірки благодійність життєлюбзірки благодійність життєлюб

зірки благодійність життєлюбзірки благодійність життєлюбзірки благодійність життєлюб

Саме цим і займається «Обід без бід» від фонду «Життєлюб». Будиночки працюють з 2017 року з перервою на карантин. З початком повномасштабної війни, коли Ба та Ді були налякані, а продукти стали дефіцитом, будиночки знову відчинили свої віконця для роздачі обідів.

«Обід без бід» – це не лише проєкт, де Ба та Ді можуть отримати гарячі обіди, – каже засновниця фонду «Життєлюб» Тіна Ніколова (Михайловська). – Це спільнота, де волонтери, а зазвичай це молоді люди, спілкуються з людьми поважного віку та турбуються один про одного. Наприклад, в нас є Ба, яка вчить волонтерів в’язати та вишивати, а є ті, хто пече пироги та пригощає волонтерів «свого» будиночка. Це постійний обмін людським теплом та турботою, який став ще важливішим після початку повномасштабної війни».

«Обід без бід», який постійно допомагає Ба та Ді, теж потребує підтримки. Якщо ви дотичні до ресторанного бізнесу та готові зварити за раз 38 літрів якоїсь страви – наприклад, борщу, – пишіть на сторінку «Життєлюба». Також можна допомогти проєкту внеском.

Фото: надані пресслужбою

Дивіться також:

Світлана Тарабарова і український бренд VOVK допоможуть перезимувати вимушеним переселенцям

Святослав Вакарчук побігав із президенткою Естонії Керсті Кальюлайд на підтримку України (ВІДЕО)

Гуморист Марк Куцевалов пройшов 850 км Україною, щоб зібрати гроші на купівлю “швидких”

Хто із зірок перестав спілкуватися з родичами через війну