Вона першою привезла Євробачення до України та змусила говорити про себе весь світ. У співачки Руслани сьогодні ювілей – 50 років. Із цього приводу згадуємо цікаві факти з її біографії.

  • Руслана вперше об’єднала симфонічний оркестр та рок-виконання у проєкті “Дзвінкий вітер”, присвяченому епосі Відродження, 1996 року. То була хвиля живої інструментальної музики в електронному морі.

  • Співачка почала популяризувати колядки та традиції святкування Різдва. З 1996 року вона влаштовувала великі різдвяні концерти. Пропонуємо згадати (або познайомитися) з одним із них.
  • Для знімань кліпу на пісню Руслани “Знаю я” були задіяні найсучасніші технології. Наприклад, один із унікальних операторських кранів працював на зніманнях “Титаніка”, а складний спеціально сконструйований комплекс із камер для зйомок кругового обльоту повторював знаменитий ефект із “Матриці”. Згадаймо, як це було:
  • Альбом “Дикі танці” першим в Україні отримав нагороду “Платиновий диск” (2003 р.). За 100 днів із моменту релізу було продано понад 100 000 ліцензійних копій.

  • Руслана – перша українка, яка здобула перемогу на пісенному конкурсі Євробачення-2004 та привезла його до України. Тоді, у Туреччині, вона встановила рекорд за кількістю балів – 280. Усі країни-учасниці, окрім Швейцарії, дали їй бали.
  • Wild Dances – перший трек українського артиста, який залишався у топі музичних чартів 14 країн протягом 97 тижнів та потрапив до Europe Top 100.
  • Альбом Руслани Wild Dances став першим українським альбомом, який отримав понад 20 платинових дисків у різних країнах світу!

  • Руслана стала першим національним Послом доброї волі ООН міжнародної організації UNICEF в Україні, поповнивши плеяду світових зірок-благодійників.
  • Співачка стала першою українкою, яка отримала нагороду найвідважніших жінок планети International Women of Courage Award. Нагорода щорічно вручається Держдепартаментом США десятим жінкам усього світу. Руслана отримала свою з рук Мішелі Обами у 2014 році.

  • Руслана веде здоровий спосіб життя, піклуючись про екологію планети словом і ділом. Її будинок на 100% енергоефективний (забезпечується енергією сонця, води та землі).

А ще Руслана зробила концертне шоу на 100% чистої енергії та стала першою українкою – Амбасадором відновлюваної енергії у світі (2018 р.).

“Караван історій” упевнений: ще багато досягнень попереду! З днем народження, Руслано!

Фото: пресслужба

Дивіться також:

Згадати все: пісні від України на “Євробаченні” з 2003 по 2023 роки

Руслана показала фото со своей свадьбы, состоявшейся 25 лет назад

48-летняя Руслана показала кубики пресса в мини-шортах и кроп-топе