Почався новий навчальний рік – вже вдруге особливо драматичний і важливий. Багато діток за кордоном, багато лишилися на тимчасово окупованих територіях. І за тих, хто на теренах вільної України і починає очне навчання, теж дуже тривожно. Та як і щороку, дорослі все ж відчувають легку ностальгію щодо власного дитинства та школи. Зірки – не виняток.
На честь Першого вересня ми зібрали фотоальбом із фотокарток та спогадів наших знаменитостей. Перший урок, друзі, лінійки — кожен із милих сюжетів супроводжується зворушливою історією. Хто з українських зірок — найкумедніший?

В цьому серйозному дівчаті не впізнати жартівницю Лесю Нікітюк. “Дорогі дітки, я вітаю вас з 1 вересня. Бажаю гарного навчання без тривог. А це вам фото, як доказ того, що Лесічка теж ходила до школи, правда тільки в 1-й клас, але то таке”, – веселиться ведуча.

українські зірки дитинство школа 1 вересня

Про те, як всі не сіли, а я сіла”. Можна було б подумати, що це початок тюремного роману, але ні – спогади про школу Наді Дорофеєвої. А відбувалося от що. “В мене була потужна вчителька української Галина Федорівна на прізвисько «Галіфе». Дуже сувора і конкретна. Якщо ґудзик то ґудзик, а не гудзик чи не дай боже пуговица.

Одного разу клас змовився їй помститися за суворість, і коли ГФ зайшла, привіталася і сказала «сідайте», всі залишилися стояти. Немов не зрозуміли, що це за слово таке «сідайте». Вона повторювала і повторювала, але дитячий флешмоб то є дитячий флешмоб. З 27 людей сіли тільки троє – дві однокласниці і я.

Галина Федорівна міцно засмутилася і пішла геть з класу. Мені було страшенно прикро і дуже хотілося її захистити. Це був перший раз у моєму житті, коли я свідомо пішла проти позиції більшості і дуже пишалася цим.

Сьогодні ми, українці, всі трохи Галина Федорівна, але з невеличкою різницею – ми не засмутилися і не пішли геть, ми захищаємо себе, свою землю і свою мову”.

українські зірки дитинство школа 1 вересня

Ігор Кондратюк був і лишається серйозним: “Вчення – світло, ненавчених – пітьма!
Навчіться отримувати задоволення від навчання”.

українські зірки дитинство школа 1 вересня

А Ольга Сумська на шкільних світлинах невпізнавана! Запоріжжя, школа номер 1, вул.Шкільна! Трохи спогадів про 1 вересня… З днем знань!”

українські зірки дитинство школа 1 вересняукраїнські зірки дитинство школа 1 вересня

Олег Михайлюта, він же Фагот з “ТНМК”, іронізує:

“От раніііше розуміііію було пееерше веееересня, не то шо заааараз?”. І щедро ділиться шкільними фотографіями.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oleg My (@fahot) on

українські зірки дитинство школа 1 вересняукраїнські зірки дитинство школа 1 вересняАнна Різатдінова змалку готувалася стати олімпійською чемпіонкою. Як це – поділилася спогадами.

“Спогади про шкільні роки у мене не дуже яскраві. Але яскраво пам’ятаю своє перше вересня. Ми вибирали форму, купували мені портфель. Батьки дуже переживали, особливо тато. Але для мене це не вважалося якоюсь дуже особливою подією. Ось спорт, так – це для мене було все.

Зі школи у мене не дуже приємні спогади, тому що я часто пропускала контрольні через участь у змаганнях. Потім приїжджаєш, а в тебе всі діти тицяють пальцем. Для них я була прогульщицею. Дітям не поясниш, що ти там не просто танцюєш і прохолоджуєшся, а справді їздиш на змагання і прославляєш свою країну. І часто я на свою адресу чула неприємні речі.

Плюс від контрольних мене ніхто не визволяв. Їх треба було писати згодом. Або траплялися випадки, що ти приїжджаєш, і саме цього дня контрольна. А ти пропустив тему і взагалі гадки не маєш, про що йдеться. Це було дуже складно. Я, звичайно, писала разом із усіма, а потім намагалася перездати. Сиділа ночами і вчила все”.

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Rizatdinova (@anna_rizatdinova) on

“Потрібно віддати належне моєму татові, який зі мною постійно займався. І вчителям, які залишалися на подовжені, і ми надолужували матеріал, – каже Ганна. – Загалом, поблажок не було. Доводилося все поєднувати. І навантаження, звичайно, для дитини було нелюдське. Але, якби у мене була можливість щось змінити, я б від спорту нізащо не відмовилася“.

“Знайшов у себе старі фотографії шкільних, юнацьких років. На першому фото мені 10 років, я зі своїм педагогом – Вікторією Станіславовною Зайончковською. Далі 12 та 15 років і на останньому фото 18 років. Разом зі своїм братом Володимиром. Приємні спогади!” – ностальгує Павло Зібров.

українські зірки дитинство школа 1 вересняукраїнські зірки дитинство школа 1 вересняукраїнські зірки дитинство школа 1 вересняукраїнські зірки дитинство школа 1 вересня

“Я завжди любив це свято: 1 вересня, моя улюблена школа, діти, що веселяться… щоосені хочу повернутися в той час!” – зізнається Андре Тан.

українські зірки дитинство школа 1 вересня

Телеведуча Оксана Соколова і в школі була рідкісною розумницею, про що розповіла в інтерв’ю “Каравану історій”: “У школі улюбленим предметом була геометрія. І взагалі я математику любила, хімію. Пристрастю до всіляких табличок, графіків і схем іноді доводжу до сказу своїх творчих колег. Хлопці сміються: зараз прийде Соколова і почне малювати таблиці”.

українські зірки дитинство школа 1 вересняАктриса Даша Трегубова в інтерв’ю “Каравану історій” зізналася, то в школі пустувала, причому з вигадкою:

“Я навчалася на відмінно, але за поведінкою траплялися двійки. Причому не за щось жахливе – пустувала я креативно. У школі я була відомою особистістю, навіть опитування якось проводили на цю тему, і я перемогла з великим відривом. А тому мене призначили на свою голову міністром інформації.

українські зірки дитинство школа 1 вересня

І на Новий рік я зробила таку стінгазету, що скасували дискотеку. Написала анекдоти, до яких вставила імена наших учителів. Особливо образився завуч, про якого я написала: «Пішов Петро Іванович у ліс по гриби. Шукав-шукав – нічого не знайшов. «Мабуть, не сезон», – подумав Петро Іванович і сів у кучугуру снігу». На цьому місці завуч відрізав: “Все, Трегубова, дискотеку я скасовую”.

Ольга Горбачова поділилася і кумедною знімкою, і дуже зворушливою та особистою історією.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ольга Горбачева (@gorbachovaolga) on

“Я запам’ятала цей день не першим дзвінком, а перекинутим морозивом. Хоча мама намагалася і повела нас із сестрою в кафе відзначити, але моя пам’ять вибірково зупинилася не на відчутті свята, а на почутті сорому від усього почутого на свою адресу за морозиво, що впало на фартух. 

Дитяча пам’ять дууууже вибіркова. Вона запам’ятовує не найдивовижніших вчителів, а найсуворіших. Не найвищі оцінки, а найнижчі. Не найщасливіші моменти, а найсоромливіші. Усе це, зрештою, і формує нашу самооцінку.

Була б я на місці мами, то сказала б: «Ну можна подумати, що я така строга, і ти зі мною так настраждалася, що пам’ятаєш тільки це!»… Але я вже була на місці мами і з’ясувала, що вчинила ті ж помилки зі своєю старшою дочкою. Вона пам’ятає кожен момент з дитинства, де я не втрималася і сказала чи зробила зайве.

Щоб виправдання не зірвалися у мене з язика, щоб я мала шанс врівноважити всі неприємні слова похвалою та любов’ю, я маю це фото. Де маленька Олечка сором’язливо прикриває фартух руками, бо мама продовжує робити зауваження.

Люблю тебе, матусю. Знаю, що ти просто втомилася з двома маленькими дітками. У тебе зовсім немає часу та простору для себе та поповнення.

І люблю тебе, Олечко. Всі ці слова не про тебе, а про вчинки, ситуації, оцінки та реакції. Коли ти навчишся відокремлювати себе від слів оточуючих. Колись ти навіть отримаєш диплом викладача і 1 вересня стане твоїм професійним святом. Але доки ти в собі не розкриєш здатність любити, краще б тобі нікого не вчити. Вчи себе і одного разу ти зрозумієш, чого навчаєш”.

Телеведуча Соломія Вітвіцька вирішила зіграти з нами у захоплюючу гру “Знайди Соломію на фото”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Solomiya Vitvitska (@solomiyavitvitska) on

“Разом з мамою згадала, як я йшла в перший клас, – ділиться Соломія. – Ми до ночі збирали мені ранець. Навіть, бабуся з дідусем приїхали з Бродів, щоб допомогти зібратися, а далі разом піти на лінійку. Тож, віддавали мене до школи всією родиною;)
Уявіть, глибока ніч. Мама прасує мені фартушок та бантики, а всі сидять у вітальні та говорять про те, що так швидко минає час, я виросла і вже йду до школи.

Тож вранці пішли на лінійку, навіть, мого тоді брата Северина не віддали в садок, а повели з нами разом. Щасливі та нарядні. А після першого уроку всією родиною святкували у кав’ярні з морозивом. Такі гарні та теплі спогади лишились про школу і перший клас. Та, нажаль, не лишилось гарних спільних світлин. Дуже шкода, що тоді не було інстаграм-сторіз;) Хіба кілька стандартних фото досі є в альбомі у мами”.

Фронтмен гурту“Скай” Олег Собчук був лаконічний: “У перший клас можна піти лише раз”. І то правда!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Собчук Олег / Sobchuk Oleh (@sob4uk) on

Хай школа буде безпечним місцем для наших діточок”, – бажає акторка Стася Ровінська.

українські зірки дитинство школа 1 вересня

А телеведучий Павло Костицин зазіхнув на святе: “Учіння – світло, а неуцтво – пітьма”, – так наставляли мене на істинний шлях 1 вересня 1982 року… У результаті – майже двадцять років школи і різних ВНЗ я йшов цим шляхом і не розчарувався! Ну, хіба що зовсім трохи… Проблема в іншому: наскільки цінний той багаж знань, умінь і навичок, який ми так старанно збирали всі ці роки? Ви ще вірите, що вчення – світло?”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Павел КОСТИЦЫН/Pavlo KOSTYTSYN (@pavelkostytsyn) on

Ведуча і блогерка Анна Олицька так хотіла здивувати всіх своєю зачіскою, що всю ніч спала напередодні в бігуді.

“Вранці волосся виглядало фантастично. Я йшла на лінійку супервпевненою в собі. І все б нічого, якби не виявилося, що свято першого дзвоника – завтра. Я не знаю, як ми всією сім’єю дружно «провтикали». У той день я виглядала надзвичайно , а ось наступного довелося йти вже з «залишками» свого укладання”.

українські зірки дитинство школа 1 вересня

Для ведучої Аліни Мисечко школа була подією бажаною та довгоочікуваною:

“Досі пам’ятаю, як лежала і слухала, як голосно б’ється моє серце. Для мене це було чимось надзвичайним. Я знову і знову прокручувала в голові, як все пройде. І ніч стала першою безсонною в моєму житті”.

українські зірки дитинство школа 1 вересняОльга Манько також ретельно готувалася до першого дня у школі.

“Оскільки в садок я не ходила, то школа для мене стала початком справжнього дорослого життя. Пам’ятаю, як першого дня нас усіх пригощали солодощами. Я думала, що так буде завжди. Але потім принесли молоко… Раніше з першого по третій клас всіх напували молоком, принаймні, у нашій школі.

Однак для мене цей напій був просто нестерпним. Але я дівчинка сором’язлива, сказати про це так і не наважилася. Довелося всі наступні три роки або виливати молоко у вазони, або ділитися з однокласниками. Словом, хитрувати по-різному”.

українські зірки дитинство школа 1 вересняАнастасія Кошман спростувала аксіоми “вперше до першого класу” і “двічі в одну річку не увійдеш”.

До першого класу вона йшла двічі. “Вперше до школи я пішла у шість років. Але так сталося, що отримала травму і шість місяців не могла відвідувати навчання. Тому батьки прийняли рішення віддати мене ще раз. І вдруге до першого класу я вже йшла досвідченою і знала половину матеріалу” .

українські зірки дитинство школа 1 вересня

Фото: Instagram, архів “Каравану історій”

Дивіться також: