Тіна Кароль прийшла на Берлінале в унікальній артсукні, присвяченій Розстріляному відродженню (ФОТО)

У Німеччині триває знаменитий кінофестиваль Берлінале. І на прем’єру фільму Шона ПеннаSuperpower” про українську визвольну війну прийшла співачка Тіна Кароль. Вона обрала дуже промовисту сукню, присвячену драматичній долі багатьох поколінь українців, їхній боротьбі і незламності.

Довга біла сукня в будуарному стилі початку XX століття прикрашена чорним принтом родового дерева, на якому закарбовані українські цінності: колиска і пісня, земля і поле, сув’язь доньки і матері, присвята і мертвим, і живим.

тіна кароль берлінале 2023 фільм шонн пенн сукня український дизайнер

Сукня є авторським, артизанальним витвором української дизайнерки, художниці по костюмах Марини Бойко. Вона створювалася для арт-проєкту “Втрачений джаз“. “Якось я замислилася над великою прірвою естетичного та морального виховання в моїй країні. І в своїх роздумах прийшла до моменту в історії, коли знищували клас української еліти. Саме української, національної. Кульмінацію цього процесу в історії називають “Розстріляне відродження”. Коли всі відновилися після Першої світової війни, святкували, веселились під нову епоху джазу, українську культуру, еліту і народ винищували”, – каже Марина про ідею проєкту.

тіна кароль берлінале 2023 фільм шонн пенн сукня український дизайнер

“І тут я хочу звернути увагу на втрачену жіночність – дівчатка не мали належного виховання юних леді, гарних зачісок і прекрасних ляльок. Юні красуні не мали парфумів та шовкових суконь, а жінка назавжди загрузла в робочому одязі та кирзових чоботах. Сила та краса української жінки була принижена. На її руки упали голодні діти та хворі старі. Нищився народ, ціла культура, нація – це відображено метафорою почорнілого колосся. Українцям «прибили» імідж «селюків» та «хохлів». І продовжували цей геноцид ще не одне десятиліття.

тіна кароль берлінале 2023 фільм шонн пенн сукня український дизайнер
Ескізи костюмів для проєкту “Втрачений джаз” Марини Бойко

Для візуалізації я обрала будуарний стиль 20-х років, тому що він вдало відображає безтурботність, неквапливість, ошатність та жіночність. Жінку тих років звільнили від “корсетної клітки”, але українську жінку одразу ж і закували в “кайдани радянського товариша” . Тому дана колекція – це мої риторичні роздуми про те, яким міг бути український втрачений джаз. Втім, сподіваюсь, сьогодні вона може наштовхнути на глибшу дискусію”, – вірить Марина Бойко.

Фото: instagram.com/mari_summery, instagram.com/tina_karol

Дивіться також:

Тіна Кароль випустила свою першу патріотичну колекцію одягу (ФОТО)

Гурт Alphaville з Тіною Кароль заспівав українською свій гіт “Forever young” (ВІДЕО)

Модний маніфест: К’яра Ферраньї вдягла 4 кутюрні сукні-послання на Фестивалі Санремо (ФОТО)