У Ліверпулі завершився гранд-фінал 67-го конкурсу “Євробачення” 2023 – і він справді був грандіозним. Принцеса Вельська Кетрін зіграла на роялі “Стефанію” гурту Kalush Orchestra, на сцені виступили зірки України і Великої Британії з головними гітами Євробачення своїх країн. А номери учасників вражали зухвалими настроями і яскравими барвами.

І нарешті ми маємо нового тріумфатора знаменитого пісенного конкурса – і знаємо, хто переміг на Євробаченні-2023 і яке місце посіла Україна.

Фінал був напруженим, і інтрига трималася до останнього моменту. За перше місце після голосування журі боролися виконавці Швеції, Італії, Ізраїля, Естонії та Фінляндії. Треба сказати, що бали від національного журі та глядачів значно відрізнялися. Але в результаті перемогла Лорін і Швеція.

Друге місце – Фінляндія.

Третє – Ізраїль.

Український гурт TVORCHI з перформансом на пісню “Heart of Steel” посів шосте місце. Від початку букмекери прогнозували йому місце в першій п’ятірці.

За версією національних журі в України 15 місце. Найвищі бали Україні дало журі таких країн: Чехія (12), Італія (10),  Естонія (7), Ізраїль (7), Молдова (6). Загалом від журі всіх країн Україна здобула 54 бали. Представник Естонії висловив підтримку Україні і сказав: “Ви ніколи не будете самі”. Представниця Молдови, що оголошувала бали, особливо подякувала Україні “за урок сміливості”. Представниця Польщі зазначила: “Хоч ми не в Україні, наші серця в Україні та з Україною”. “Дякую, Ukraine”, – сказала представниця Литви.

Глядачі дали Україні високу оцінку – 189 балів. Загалом Україна отримала 243 бали.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Згадати все: пісні від України на “Євробаченні” з 2003 по 2023 роки

Ріта Ора запалила сцену Євробачення 2023 з 12-річною українською танцівницею (ФОТО і ВІДЕО)

Сойка-переспівниця: Юлія Саніна відкрила Євробачення 2023 у вражаючому образі від українського дизайнера (ФОТО)

Тіна Кароль у фіналі Євробачення 2023 виступить у відвертому образі FROLOV (ФОТО і ВІДЕО)