Снайперка Євгенія Емеральд із позивним Жанна д’Арк, що служить у полку спецпризначення Нацполіції «Сафарі», з дитинства знала, ким буде. Про мрію стати снайперкою, кохання, яке зустріла на війні, і весілля на фронті жінка розповіла в інтерв’ю ЖВЛ.

Євгенія зазначає: бути безстрашною її навчив батько. «Тато завжди хотів хлопчика. І він мене виховав як хлопця такого бойового. Він у 9 років вперше дав мені гвинтівку. Ось я і зробила свій перший постріл. І з того моменту закохалася у зброю».

євгенія емеральд снайперка війна зсу
Євгенія Емеральд, три роки

Тож іще з дитинства Євгенія вирішила, що в майбутньому буде снайперкою. Спочатку вона навчалася на юридичному факультеті, а згодом пішла ще й на військову кафедру. «Мене питали: “Женю, навіщо, навіщо воно тобі треба?” А я точно розуміла, що роблю, я знала, що, не дай Боже, буде війна – я хочу в ній брати участь».

Вона не кинула навчання, навіть коли завагітніла й народила донечку Жасмін. «Коли в мене було два останніх місяці, подзвонив наш майор і каже: “Жека, де ти ходиш?” – “Майоре, в мене тут така ситуація — я трошки вагітна”. Він каже: “Слухай, давай уже швидше народжуй, бо за два тижні у тебе почнеться полігон, а за місяць присяга. І дійсно, я встигла народити, а десь за тиждень чи два вже була на військовій кафедрі».

євгенія емеральд снайперка війна зсу
Євгенія Емеральд, 20 років

Від початку війни у своєму будинку Євгенія прихистила 30 осіб, розвозила їжу людям, які перебували у сховищах, а потім зрозуміла — куди ефективнішою буде саме в бойових діях. Своїх близьких про це сповістила безапеляційно: «Я посадила свою матір, подруг і кажу: “Дівчатка, дивіться, я ухвалила таке рішення. Можете намагатися щось мені сказати, але я вже все вирішила”. Мати попросила, щоб я пообіцяла повернутися».

євгенія емеральд снайперка війна зсу

У кінці літа Євгенія ще й оголосила збір на 4 мільйонів гривень на ЗСУ. Таким чином снайперка кинула виклик співачці Інні Вороновій, яка збирала гроші на заставу для свого чоловіка, затриманого за наркоторгівлю. «Я заприсяглася допомагати Україні і народові, то допомагаю скрізь».

євгенія емеральд снайперка війна зсу
Євгенія Емеральд на службі в ЗСУ, 2022 р.

євгенія емеральд снайперка війна зсу

На цій війні Емеральд зустріла і своє кохання, військового Євгена. Їм вистачило трьох днів, аби зрозуміти: один без одного не можуть. Освідчився чоловік Жені просто «на нулі». «Він дуже нервував. Командир позаду стояв і підказував йому: “Стань на коліна, зараз не згодиться!”».

А 14 жовтня пара побралася — без пафосу, серед побратимів. Євгенія переконана — важливо радіти життю, як би важко не було. І головне — просто продовжувати жити. «Навчіться бути щасливими під час війни. Це звучить дуже дивно, я розумію. До нас прийшли і намагалися забрати щастя. А ми повинні не дозволити цього, і почати маємо з себе».

євгенія емеральд снайперка війна зсуєвгенія емеральд снайперка війна зсуєвгенія емеральд снайперка війна зсуєвгенія емеральд снайперка війна зсуєвгенія емеральд снайперка війна зсу

Фото: instagram.com/emerald.evgeniya

Дивіться також:

Фронт-мени: українські зірки, які воюють у ЗСУ (ФОТО)

«Якщо це запалює серця, я співатиму»: Пташка з “Азовсталі” виступить у суперфіналі “Голосу країни”

Антоніна Хижняк із коханим знялися у пронизливому кліпі гурту “Фіолет” про жінок на війні (ВІДЕО)