Фронт-мени: українські зірки, які воюють у ЗСУ (ФОТО)

6 грудня Україна відзначає свято, яке стало найважливішим і справді національним: День Збройних сил України. Цього року в лавах ЗСУ нове професійне свято святкуватимуть і чимало українських зірок.

Корпорація ВАУ – військові артисти України – так називає музикант Юрко “Юркеш” Юрченко усіх творчих людей нашої країни, що з 24 лютого стали на її захист. Вони не втекли, не відсиділися, і попри страх невизначеності і можливість загинути змінили мікрофони і світло софітів на окопи і зброю.

Караван історій” розповідає про них – талановитих, творчих і звитяжних.

Андрій Хливнюк

Лідер гурту “Бумбокс” з перших днів доєднався до захисту столиці. А його “Червона калина” стала справжнім символом нашої визвольної війни. В березні Хливнюк отримав поранення. Після одужання знову повернувся до свого підрозділу – а служить він у добровольчому підрозділі “Софія” батальйону ТОР при Національній поліції. Проте після початку великої війни патрульна поліція, у лавах якої чимало ветеранів АТО, виконує безліч завдань на фронті і однією з перших заходить у звільнені міста і села.

Андрій Хливнюк заснував власний благодійний фонд – спеціалізується на крилах і очах для армії, безпілотниках і оптичних приборах. А крім того, виступає світом із концертами.

артисти музиканти зірки андрій хливнюк в зсу артисти музиканти зірки андрій хливнюк в зсу артисти музиканти зірки андрій хливнюк в зсу артисти музиканти зірки андрій хливнюк в зсу

Ахтем Сеітаблаєв

Коли почалося повномасштабне вторгнення, режисер і актор Ахтем Сеітаблаєв не збирався втрачати ще й Київ – після загарбання росією Криму. Тож разом із другом, актором Олексієм Тритенком, подався у пункт ТрО. Всюди були шалені черги, та чоловікам по секрету сказали адресу, де набирають іще один батальйон.

Там теж було чимало охочих – і артисти вирішили прорватися без черги, користуючись своєю популярністю. Та злі рішуч дядьки відповіли: “Хлопці, тільки не треба користуватися своєю медійністю”. Втім, і без медійності обидва вступили до 206 батальйону ТрО, який боронив Київ, а потім був передислокований на південь.

артисти музиканти зірки ахтем сеітаблаєв в зсу артисти музиканти зірки ахтем сеітаблаєв в зсу артисти музиканти зірки ахтем сеітаблаєв в зсу

Олексій Тритенко

Актор Олексій Тритенко був поруч із Ахтемом Сеітаблаєвим і разом із ним чув “Хлопці, тільки не треба користуватися своєю медійністю”. Разом вони служать і донині, боронять південь.

Йому не раз доводилося грати на екрані і силовиків, і героїв – зараз він один із них. “Трохи стомлені, злющі, та щасливі служити Україні і українському народу.
Честь. Слава Нації! Смерть ворогам!” – лаконічний підсумок від самого Олексія.

артисти музиканти зірки олексій тритенко в зсу артисти музиканти зірки олексій тритенко в зсу

артисти музиканти зірки олексій тритенко в зсу

Yarmak

Кумир молоді, репер Yarmak і на культурному фронті робить надважливу роботу – музикою виховує покоління без пієтету перед імперією зла. Та крім того, боронить Україну зі сброєю в руках.

Олександр Ярмак за вісім років війни ухвалив для себе однозначне рішення: як почнеться, піде до військкомату. Так і зробив. Зараз працює за трьома напрямками. Як воїн – брав участь у формуванні підрозділу аеророзвідки, а наразі служить в ССО. Як музикант у проєкті “Культурний десант”  разом із Колею Сергою, Сашком Чемеровим, Володимиром Остапчуком, Мойсеєм Бондаренком і Мішею Крупіним їздить на передову і на звільнені території, виступаючи і спілкуючись із підлітками та молоддю. І як волонтер закриває збори, а сам пише пісні та передає 100% монетизації з них на ЗСУ.

артисти музиканти зірки ярмак yarmak в зсу артисти музиканти зірки ярмак yarmak в зсу артисти музиканти зірки ярмак yarmak в зсу

“Предсмертна агонія імперії буде дуже кривавою і безжальною, тому наберіться сил, терпіння, не нехтуйте сигналами повітряної тривоги, донатьте на ЗСУ і платіть податки! Бо саме за податки держава функціонує і купує важке озброєння! Ми переможемо вже 100%, але від самовіддачі кожного з нас залежить якою ціною перемога буде досягнута! Скажена потвора зажалася, тепер потрібно грамотно її розбивати!” – переконаний Yarmak.

Коля Серга

Одесит Коля Серга подався до військкомату 26 лютого. Попри шалений спротив батька. Той боявся за сина, бо вірив у міф про “другу армію світу” і до росії ставився нейтрально-позитивно. Однак звірства росіян переконали чоловіка – і зараз він служить також, командує одним із підрозділів на півдні.

А Коля Серга, крім бойових виходів, за дорученням командування виступає на передовій в рамках проєкту “Культурний десант“, пише уїдливі вірші росіянам і спілкується із документалістами – наприклад, із Шоном Пенном.

артисти музиканти зірки коля серга в зсу
Коля Серга і Шон Пенн
артисти музиканти зірки коля серга в зсу
“Культурний десант” – Коля Серга і Сашко Чемеров

артисти музиканти зірки коля серга в зсу артисти музиканти зірки коля серга в зсу артисти музиканти зірки коля серга в зсу

Андрій Федінчик

Зірка “Кріпосної” і “Папаньок“, актор театру, кіно і дубляжу, одразу зрозумів, що буде воювати. “25.02 я вже був у Житомирі, де мій друг дитинства мав організовувати партизанську двіжуху. Але бажаючих було так багато, що зрештою всі перейшли у добровольчий батальйон.

Так ось, мій батя, моя гордість, діймав мене постійно: може, якось я можу потрапити, у мене ще тут мужики є… Батько після інсульту, пенсіонер. Зрештую всі вони потрапили в добробат, були хазяйновиті, будували укріпрайон, отримали зброю, посвідчення…

Я це до чого! Тоді ще було не ясно, чи підуть рашисти на Житомир, і чи взагалі вистоїть Україна. Але мій батько тоді сказав: навіть якщо вони візьмуть Житомир, я піду в ліс партизанити, але під окупацією ра*шистів жити не буду. Пенсіонер. Це і є Незалежність! І хоч деякі наші території перебувають зараз під окупацією, вже всі розуміють, і ми, і окупанти, що це тимчасово! Ми – вільний народ!”

артисти музиканти зірки андрій федінчик в зсу
Андрій Федінчик: було і стало

артисти музиканти зірки андрій федінчик в зсу

артисти музиканти зірки андрій федінчик в зсу

артисти музиканти зірки андрій федінчик в зсу
Батько Андрія Федінчика, доброволець

Тарас Тополя

Як батько трьох маленьких дітей Тарас Тополя міг би спокійно виїхати з України. Проте тоді б він не був тим, ким є – громадянином, активістом і палким патріотом. «У перший день повномасштабної війни ми допомогли нашим дружинам виїхати в безпечне місце з Києва. І в той же день зібралися я, Сергій Вусик, Дмитро Жолудь в місці комплектації територіальної оборони на Солом’янці», ― розповів Тарас.

«Ми потрапляли під обстріли, були ситуації, коли дійсно, все на межі. Але найстрашніше психологічно – коли мертвий побратим поруч, і ти не можеш йому допомогти, а мусиш евакуювати тіло та передати в морг. Наше зараз завдання ― допомогти цим сім’ям, дружинам, які залишилися без чоловіків, виховати їхніх дітей, поставити на ноги та дати освіту».

Наразі Тарас і “Антитіла” відізвані з фронту. Їхнє завдання – саме волонтерська діяльність задля допомоги дітям загиблих вояків. Братерство 130 Батальйону, де служить Тарас Тополя, разом із гуртом “Антитіла” заснували проєкт “Діти загиблих Героїв”.

артисти музиканти зірки тарас тополя антитіла в зсу

Юрко “Юркеш” Юрченко

Краш української естради 90-х, Юрко Юрченко, фронтмен гурту Yurcash, зараз – боєць батальйону “Карпатська січ”. Починав, як і більшість зірок, які не мали бойового досвіду, із ТрО. Потім попав у батальйон і рушив на передову. І вже встиг пережити всякого, наприклад, потрапити під масований обстріл. “Я так швидко ніколи не бігав і одразу зрозумів, навіщо каска. Падало все ближче й ближче, я вже попрощався з життям, зробив останнє фото. А поруч мій побратим каже: “Люди, ми зараз із вами перебуваємо в кращому місці. Це велика для нас честь. Спочатку я подумав: “Що він несе?” А потім зрозумів — якщо людина заряджена на перемогу, вона вважає за честь робити цю справу”, — розповів співак в інтерв’ю.

“Це біг на дальню дистанцію, – говорить Юрко про шлях до перемоги, –  і швидка агресія, швидка ненависть забирає емоції. А наша ціль – перемога. Обов’язкова і незворотня. Ставимося до цього, як до роботи. Взагалі “Карпатська Січ” – це такий клубок позитивно заряджених пацанів, у яких ти постійно набираєшся енергії. Батальйон – це люди. І від них залежить усе!”

артисти музиканти зірки юрко юрченко юркеш в зсу артисти музиканти зірки юрко юрченко юркеш в зсу

Сергій Фоменко

Музикант, лідер гурту “Мандри” Сергій Фоменко з перших днів боронив Київ як доброволець, з власною зброєю в руках. А коли ворога вигнали з Київщини, Сумщини і Чернігівщини, зосередився на волонтерській роботі – бо не секрет, що популярність артистів допомагає їхнім підрозділам у забезпеченні. Проте, зізнається Сергій, виїжджає до своїх побратимів із 206 батальйону на південь.

Волонтерські напрямки, якими займається наразі  Сергій – “Мобільна евакуація” і “Тихий концерт“. А головне, він створює великий проєкт під назвою “Між світлом і злом” – чесну військову кінохроніку.

артисти музиканти зірки сергій фоменко фома мандри в зсу

Олександр Положинський

Від моменту, коли Київ оголосив про набір загонів Територіальної оборони, колишній фронтмен гурту “Тартак“, музикант Олександр Положинський рвався туди, попри ковід і бюрократію. І свого домігся. Як і багато зіркових вояків, він “монетизує” свою популярність на користь підрозділу, ЗСУ та України. І, звісно, воює разом з усіма.

Найкраще про свій досвід Олександр говориться сам. “Був на фронті. Навіть не на нулі – а ще трохи далі. Фактично – в напівоточенні. По загальній тривалості значно менше, ніж сумарно за всі попередні роки війни. Але тоді я був з концертами, безпосередньо по мені не стріляли і я завжди мав опцію втекти при найменшій загрозі – хоч жодного разу цією опцією скористатися, на щастя, не довелося.

артисти музиканти зірки олександр сашко положинський тартак в зсу

Цього разу по мені валили цілеспрямовано. З різних видів важкого озброєння. Цілодобово. З перервами, звісно, інколи – з доволі тривалими, але прилетіти могло в будь-який момент дня і ночі.

І прилітало. Багато. Один раз так, що довелося потім смертельно понівечені тіла двох моїх нових друзів вантажити в евакуаційне авто. Жахливий досвід. Та він мене не вивів з рівноваги. І за жодну мить мого перебування на фронті мені не соромно. Як і за кожного з тих, хто був там разом зі мною”.

артисти музиканти зірки олександр сашко положинський тартак в зсу артисти музиканти зірки олександр сашко положинський тартак в зсу

Дмитро Гапчинський

Художник Дмитро Гапчинський, чоловік художниці Євгенії Гапчинської, воював іще в АТО. Тож 24 лютого питання для нього було вирішене однозначно. 50-річний Дмитро – кулеметник у ЗСУ. Та залишається чуйним батьком і чоловіком для родини та художником по своїй суті. Художниця зізнається: чоловік часто відправляє фото та відео різних кошенят та цуценят, яких вони підгодовують, лелек та зірки, проте одного разу зазнімкував нічне зоряне небо, у якому три ракети летіли на Київ.

артисти музиканти зірки дмитро гапчинський художник в зсу артисти музиканти зірки дмитро гапчинський художник в зсу

Дмитро Архіпов

Глядачі могли бачити Дмитра у невеликих ролях в серіалах “Доктор Вєра“, “Черговий лікар” та у короткому метрі. А навесні він мав з’явитися у комедійному серіалі Нового каналу «Молода». Та 24 лютого все змінилося. Головний актор серіалу, Дмитро Архіпов з перших днів не залишив рідні Бровари, до яких підступав ворог. Він усіляко допомагав армії, а потім і сам вступив до її лав.

артисти музиканти зірки дмитро архіпов в зсу

“На службі сумую за нормальним, теплим, спокійним спілкуванням без думок про те, що буде завтра. Дуже сумую за рідними, друзями і своєю похресницею. Та водночас це й підтримує – знання того, що десь тебе чекають, щоб міцно обійняти”, – говорить актор. До речі, серіал “Молода” із Дмитром скоро вийде на Новому каналі – із 14 листопада.

артисти музиканти зірки дмитро архіпов в зсу

Віктор Стороженко

У Віктора Стороженка були хороші ролі в Молодому театрі в Києві, 25 лютого він мав дебютувати як режисер вистави “Косметика ворога” за книгою Амелі Нотомб. 26 лютого – йти працювати на крутий і вигідний контракт в IT (Віктор до того ж чудово програмує). А 21 лютого вони з дружиною дізналися, що вона вагітна і в родині буде друга дитина.

“Коли мене питають, як я пішов на війну… Я нікуди не пішов, я був дома. Війна сама до мене прийшла”, – резюмує чоловік. І Віктор зустрів її з честю. Маючи “білий квиток” та відсутність військового досвіду, Віктор пішов добровольцем в “Легіон Свободи” – частину Нацгвардії. Був “м’ясом”, як говорить сам, затримуючи ворога на підступах до Києва. Потім разом із другом-побратимом з позивним “Расист ” (така у хлопців метаіронія, бо батько Віктора – африканець, і позивний Стороженка на фронті – “Мавр”) працював у складі ДРГ. Був учасником героїчної оборони Сєвєродонецька (ЗСУ треба було кілька днів на перегрупування – хлопці трималися місяць і вимотали ворога). З міномета знищив бліндаж із окупантами і отримав поранення під Зайцевим на Донеччині.

артисти музиканти зірки віктор стороженко в зсу артисти музиканти зірки віктор стороженко в зсу артисти музиканти зірки віктор стороженко в зсу

Прекрасне інтерв’ю із Віктором (і ще двома його колегами-акторами) записав Віталій Гордієнко для свого каналу “Загін кіноманів” – це варто почути.

Валентин Науменко – Наум

Музикант і співак родом із Сєвєродонецька Валентин Науменко, відомий у творчій спільноті як Наум, брав участь в шоу «Х-Фактор». Більше 15-ти років свого життя він присвятив організації концертів українських зірок, зокрема Олі Полякової, Наталії Могилевської, Ірини Білик та інших. Зараз співак захищає Україну зі зброєю в руках, проте знаходить час і на творчість, щоб підіймати бойовий дух побратимів і не тільки.

“Кажуть, що музи тікають, коли стріляють з гармат. Особисто моя — ні… Бо вона — це Україна”, – говорить НАУМ. Артист зізнається, що хотів випустити пісню, яка буде не лише підбадьорювати українців, а й матиме життєстверджуючий сенс. Так і з’явився трек «Коли прийде весна».

артисти музиканти зірки валентин науменко наум в зсу

Олександр Стрикаль

Цей хлопчина – вже у небесній армії захисників. Олександр Стрикаль став відомим як учасник проєкту “Екси”. Після нього їхнє життя із дружиною кардинально змінилось. Вони виховували півторарічну донечку Єву, насолоджувалися життям і мріяли про майбутнє.

Та прийшла жорстока війна, яку на території України розв’язала росія, і Олександр долучився до лав ЗСУ. 6 липня при виконання бойового завдання на Донеччині 28-річний Олександр Стрикаль загинув.

артисти музиканти зірки олександр стрикаль екси в зсу загинув

Олександр Шаповал

12 вересня 2022 року у бою загинув Заслужений артист України, соліст балету Національної опери України, педагог Олександр Шаповал. Після повномасштабного нападу росії він став до лав ЗСУ.

“Він володів неймовірною харизмою і яскравим талантом”, – згадують Олександра в Нацопері. Шаповал був там солістом балету з 2013 по 2021 роки.

“Я б ще мільйон разів вийшов з тобою на сцену у протистоянні, тільки б відвести від твого останнього… Неможливо повірити, що тебе більше немає! Надзвичайна людина, з кристалічно чистою душею. Боляче… Спочивай з миром, друже!” – горює Олександр Стоянов.

артисти музиканти зірки олександр шаповал балет в зсу загинувартисти музиканти зірки олександр шаповал балет в зсу загинув

Фото: соцмережі героїі

Дивіться також:

Єдиний син загиблого телеведучого Ігоря Пелиха служить в ЗСУ (ФОТО)

“Він там, де має бути”: Ада Роговцева розповіла про онука в ЗСУ в день його народження

“Я боюся втратити себе всього і почати жити війною”: актор і режисер Юрій Рудий про службу в ЗСУ