Протисонцеві засоби: вибираємо найкращий захист для шкіри

Провідні косметологи та дерматологи вважають: протисонцеві креми – це база в щоденному догляді. Тому зараз, із настанням стійкого тепла і сонячних днів, вони просто необхідні.

Чому потрібен захист від сонця

Не захищатись від сонця – це боляче (бо опіки), дорого (бо позбутись пігментації та зморщок дуже складно і витратно), а інколи смертельно (коли виникає рак шкіри, особливо підступна меланома).

Ультрафіолетові промені руйнують надважливий для молодості та пружності шкіри білок – колаген. А це й провокує появу нових зморщок. Також надмірне перебування на сонці зневоднює шкіру та робить її тонкою та вразливою.

Сонце – радість

Сонячні промені приносять не лише шкоду нашому здоров’ю, але й користь, якою не потрібно нехтувати.

  • Сонце – це джерело нашого гарного настрою, енергії, позитиву. Адже воно збільшує рівень серотоніну – гормону щастя.
  • Сонячне світло необхідне вироблення вітаміну D.
  • Сонце сприяє покращенню сну та допомагає швидше засинати.

Варто пам’ятати, що все повинно бути в міру та з розумом. Аби отримувати лише користь від сонця, ретельно захищайте шкіру.

Головні поради щодо захисту від сонця

Від того, як ви використовуєте санскріни та яких інших заходів вживаєте, залежить, наскільки добре ви зможете захистити себе і свою сім’ю від сонячних опіків й інших неприємностей, пов’язаних з надмірним перебуванням на сонці. Ось деякі ключові поради FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США) щодо безпеки на сонці:

  • Обмежте час перебування на сонці, особливо між 10:00 та 14:00, коли сонячні промені найбільш інтенсивні.
  • Носіть одяг, що закриває відкриті ділянки шкіри, наприклад, сорочки з довгими рукавами, штани, сонцезахисні окуляри та крислаті капелюхи.
  • Регулярно використовуйте сонцезахисні засоби широкого спектра дії зі значенням SPF 15 або вище відповідно до інструкції.
  • Наносьте сонцезахисний крем щонайменше кожні дві години, а якщо ви пітнієте або стрибаєте у воду – частіше.

Які бувають фільтри

Сьогодні існують два види фільтрів: фізичні та хімічні. Розберімося в їхніх особливостях, відмінностях, щоб зробити правильний вибір.

Фізичні (неорганічні) сонцезахисні фільтри

Оксид цинку та діоксид титану – основні компоненти фізичних фільтрів. Вони віддзеркалюють усі типи ультрафіолетового випромінювання (як УФ-А, так і УФ-В). Раніше фізичні абсорбери містили великі нерозчинні частинки, а тому залишали на шкірі білясту липку плівку. Але зараз використовують наночастки, щоб уникнути цієї проблеми.

Переваги фізичних фільтрів:

  • не викликають алергічних реакцій;
  • не пропускають випромінювання, якщо правильно нанесені;
  • безпечні для організму та природи.

Недоліки фізичних фільтрів:

  • можуть перевантажувати шкіру;
  • текстури засобів з такими фільтрами не надто легкі;
  • наночастинки можуть накопичуватися в організмі.

Хімічні (органічні) сонцезахисні фільтри

Хімічні абсорбери перетворюють ультрафіолетове випромінювання на тепло.

Переваги хімічних фільтрів:

  • легко розподіляються на шкірі;
  • стійкіші порівняно з фізичними;
  • забезпечують високий фактор захисту.

Недоліки хімічних фільтрів:

  • можуть викликати алергічні реакції;
  • деякі хімічні фільтри шкодять мешканцям морів і океанів.

Який протисонцевий засіб вибрати

Avène

Ідеально – комбіновані засоби з фізичними та хімічними фільтрами.

Зверніть увагу на SPF-фактор та широкий спектр захисту від УФ-А та УФ-В. Купуйте продукти від надійних виробників.

Щодо текстур та форматів – їх сьогодні існує безліч – спреї, гелі, креми, лосьйони, олійки, стіки, бальзами… Консистенція впливає лише на зручність використання, а не на ефективність. Тож вибирайте ті засоби, які вам найбільше подобаються та приємні у використанні.

Для міста радять SPF захист від 30 до 50 весною, влітку і ранньою осінню. Взимку достатньо буде SPF 15.

Скільки наносити

В умовах міста, де ми часто перебуваємо в тіні, в будівлях – близько чайної ложки на обличчя, шию і декольте, трохи на відкриті ділянки тіла. На морі, так щоб з маківки до п’ят на дорослу людину приблизно – 30 мл.

Місця на тілі, про які часто забувають. А не варто!

  • Вуха
  • Ніс
  • Губи
  • Шия
  • Руки
  • Верхня частина стоп
  • Уздовж лінії росту волосся
  • Відкриті ділянки голови

Косметика: новинки та гіти протисонцевого захисту

Щороку ринок протисонцевих заходів оновлюється – фільтри стають досконалішими, засоби – приємнішими та витонченішими, з цілими парфумерними композиціями та всілякими ефектами. Вашій увазі – цікаві новинки.

Праймер Artdeco Sun Protection Primer SPF 30

Крем з легким відтінком тане на шкірінадійно захищаючи та вирівнюючи її тон. Він містить ромашкову воду, екстракти алое вера та календули, тож заспокоює, зволожує та живить шкіру.

Сонцезахисний спрей та зволожувальний стік для губ Uriage Бар’єсан SPF30

Uriage

Легкий, нелипкий, з ніжним ароматом зволожувальний спрей забезпечує високий рівень захисту шкіри тіла та обличчя. У його формулі – ефективний комплекс UVA/UVB-фільтрів, термальна вода Урьяж, комплекс, що захищає ДНК від пошкоджень, вітамін Е.

Сонцезахисний стік зволожує, пом’якшую та живить шкіру губ. Його ніжна текстура збагачена не лише захисними комплексами та термальною водою, а й вітамінами С, Е і маслом каріте.

Сонцезахисна лінія Avène SPF 50+

Avene

У французького бренду Avène – широка лінійка сонцезахисних засобів на будь-який смак: невидимий крем, легкий флюїд, крем з легким тону вальним ефектом. Також є й захисний крем, розроблений для шкіри, схильної до акне.

Всі засоби містять ефективний захисний комплекс, високий рівень термальної води Авен і потужний антиоксидантний комплекс. Вони підходять навіть для дуже чутливої шкіри.

Мінеральний сонцезахисний крем Mary Kay® SPF30

Мінеральний сонцезахисний крем Mary Kay® SPF30

Легкий крем не залишає блиску, не перевантажує шкіру, але надійно її захищає (навіть від синього світла, що випромінюється гаджетами). Він містить фільтри широкого спектра захисту на основі оксиду цинку. Легка текстура крему добре тримається під макіяжем й підходить для чутливої шкіри.

Сонцезахисний лосьйон для тіла MumsWithLove SPF 30 та лосьйон після засмаги

MumsWithLove

Водостійкий нежирний лосьйон зволожує та захищає шкіру тіла. Він не містить ароматизаторів і не викликає алергії (підтверджено сертифікатом), тож підходить для всієї родини. Ще одна перевага – його фільтри не шкідливі для коралових рифів.

Антиалергенний лосьйон без запаху заспокоює, відновлює та зволожує шкіру після засмаги. Його формула насичена поживними інгредієнтами: алое вера, органічним маслом ши, кокосовою олією, вітаміном B5 (пантенол), алантоїном і гліцерином, які роблять шкіру гладкою та сяючою.

Фото: Avène, Uriage, Artdeco, Mary Kay, MumsWithLove

Дивіться також:

Нектар богів: як обрати косметику з натуральними оліями для красивої шкіри

Одне просте правило краси, якого дотримуються французькі жінки – для довершеної шкіри