Переможець “Голосу країни” Сергій Лазановський та гурт “Гринджоли” переспівали пісню УПА (ВІДЕО)

Переможець «Голосу країни» Lazanovskyi I RIDNYI та представники України на Євробаченні-2005 GREENJOLLY записали спільну пісню «Засинає чорний ліс». Вона є уособленням повстанського руху українського народу.

«Засинає чорний ліс» – маловідома пісня УПА, якій вже понад 70 років. Вона розповідає про партизанську боротьбу українського народу проти радянської системи, що відбувалась і на теренах Івано-Франківщини, звідки Lazanovskyi I RIDNYI та GREENJOLLY родом. Саме село Посіч, яке розташоване за декілька кілометрів від Івано-Франківська, стало епіцентром повстанського руху. Саме звідти починається Чорний ліс. Він веде аж до Карпат, до криївок партизанів УПА.

Ідейним натхненником спільної роботи став Роман Калин (GREENJOLLY). Говорить, що він співав її ще зі старших класів та навіть не знає, яким чином пісня з таким глибоким сенсом потрапила до репертуару концертів у дворі.

«Це були далекі 80-90 роки, ми у дворі часто з друзями збирались та співали різних пісень під гітару, серед яких була і «Засинає чорний ліс». Не знаю, хто нам цю показав цю пісню, звідки вона взялась, яке на цих зборах ми завжди її співали. Вже країна була на розвалинах Радянського Союзу і таким чином ми висловлювали свій протест проти діючої радянської системи», – поділився лідер GREENJOLLY.

сергій лазановський гринджоли пісня упа засинає чорний ліс
Роман Калин – лідер гурту GREENJOLLY

Певним поштовхом до створення нового, сучасного звучання цієї пісні, для Романа Калина стало російське повномасштабне вторгнення. «У ці дні ніхто не знав, що буде далі, артисти, з якими я працюю як саундпродюсер, тимчасово поставили діяльність на «стоп». Я перевіз студію додому та зрозумів, що нарешті маю час зробити пісню для себе. Адже останні 15 років я працюю як музичний продюсер інших артистів, в тому числі і з Lazanovskyi I RIDNYI,  та за цей час для себе як для творчої одиниці GREENJOLLY я створив тільки одну пісню – «Лети неначе птах», де були мої роздуми щодо подій Революції Гідності», – зазначив Роман Калин.

«Я був у пошуку нового звучання для себе і, на правду, дуже давно хотів заспівати з Романом дуетом. Зізнаюсь, що я прийшов до нього з ідеєю дати нове звучання треку з Євробачення-2005 – «Разом нас багато», проте цю ідею вже реалізував інший гурт, – говорить Сергій Лазановський. – Під час розмови Роман дав послухати трек «Засинає чорний ліс», від якого мене просто пробрало мурахами. Я зрозумів, що це саме та пісня, який хочеться дати нове життя та увіковічити її в українській культурі. Оскільки ми вже були на студії, то до запису приступили одразу і зробили її буквальному за декілька годин, на одному диханні».

сергій лазановський гринджоли пісня упа засинає чорний ліс
Сергій Лазановський

Знімання кліпу на трек «Засинає чорний ліс» пройшли у Чернівецькому обласному музею народної архітектури та побуту, до якого безпосередньо і веде цей Чорний ліс.

Щодо того, чи стане ця композиція поверненням GREENJOLLY на сцену, лідер гурту коментує: «Чесно – я сумніваюсь щодо активізації музичної діяльності GREENJOLLY.  Більше схиляюсь до думки, що це разова акція. Я втонув у студійній роботі».

сергій лазановський гринджоли пісня упа засинає чорний ліс

Пісню «Засинає чорний ліс» можна слухати на стрімінгових платформах.

Фото: надані пресслужою

Дивіться також:

“На червоній площі пам’ятник Бандері”: Сергій Лазановський випустив «Переможну пісню» (ВІДЕО)

“Геть з України”: пісня переможця «Голосу країни-11» Сергія Лазановського б’є рекорди в мережі (відео)

У синьо-жовтих барвах: Wellboy випустив позитивний кліп про любов у часи війни (ВІДЕО)

Антоніна Хижняк із коханим знялися у пронизливому кліпі гурту “Фіолет” про жінок на війні (ВІДЕО)