Грандіозний фінал найвидовищнішого міжнародного конкурсу краси Міс Всесвіт-2022 відбудеться 14 січня в Нью-Орлеані. Серед інших відбудеться традиційний конкурс національних костюмів. Претендентки на корону продефілюють у креативному вбранні, яке представляє культуру їхніх країн.
За багаторічною традицією, найкрасивіший костюм отримує спеціальний приз від оргкомітету «Міс Всесвіт».Україна майже 30 років бере участь у конкурсі “Міс Всесвіт”, але у конкурсі національних костюмів ще не вигравала. Тим не менш, щороку наші красуні та дизайнери намагаються вразити світову публіку яскравими, вигадливими, символічними образами. У різні роки незвичайне українське національне вбрання ставало предметом бурхливих обговорень, захоплення та критики.
На «Міс Всесвіт»-2022 Україну представить Вікторія Апанасенко. Її костюм, не схожий на всі попередні, називається «Воїн світла». В образі використані п’ять основних матеріалів та елементів. Комбінезон символізує броню. Символічні крила, обпалені в битві, обрамлені у синьо-золоті обладунки в кольорах українського прапору, розкриті для вирішального бою та прикрашені різноманітними дзеркальними орнаментами.
Костюм «Воїн Світла» розроблений та створений відомою українською дизайнеркою Лесею Патокою, яка раніше розробляла образи для Onuka, Джамали, Бумбокс, Pianoбой, Сергія Бабкіна, Олі Полякової та інших зірок.
Національний костюм учасниці конкурса від України Анни Неплях називався “Вишиваний код України”. Каркасна спідниця костюма прикрашена 25-ма п’яльцями з вишивками — за кількістю регіонів України. Усі вишивки відповідають традиційним орнаментам регіонів. Корсет костюма був сплетений з натуральної лози.
Костюм створила дизайнерка Наталія Шевчук, Rada Ethno.
У 2019 році Україну на “Міс Всесвіт” представляла рудоволоса Анастасыя Субота в рекордно важкому образы “Зелена Украъна”, вага якого становить 28 кг:
Сукня, що зображує українську землю з висоти пташиного польоту, для Міс України-2019 створила дизайн-студія SVITLO, що спеціалізується на кутюрному вбранні у сучасному українському етно-стилі.
В 2018 році блондинка-одеситка Карина Жосан дефілювала в трохи більш “скромному” костюмі “Дерево життя” вагою 15 кг, також авторства SVITLO:
В 2017 році українська королева краси Яна Краснікова демонструвала вбрання, присвячене архітектурній перлині України – Софії Київській. Незважаючи на загалом похвальну ідею, костюм не оцінили ні журі конкурсу, ні глядачі шоу. Деякі критики навіть відверто висміювали вбрання українки: “Україна – країна стрімких шпалер”.
У 2016 році кримчанка Олена Сподинюк сяяла на сцені “Міс Всесвіт” в яскравому образі “Квітуча Україна” (SVITLO), спідниця якого була пошита з раритетного українського килима:
Тоді вбрання українки фанати конкурсу розкритикували за надмірність, нібито творці костюма переборщили з декором та квітами – і величезний головний убір, і пишні рукави з квітами, і величезна спідниця-килим, та ще й величезний аксесуар у руках – надто обтяжили образ, який, до речі , важив 25 кг.
Тим не менш, цей костюм дуже сподобався українській публіці, і вважається одним із найкращих за історію участі України у конкурсі “Міс Всесвіт”.
В 2015 році Анна Вергельська у масивному вінку з колосків пшениці вийшла на сцену конкурсу з короваєм:
Це був перший костюм, створений дизайн-студією SVITLO для “Міс України Всесвіту”. Ніжна біла сукня з витонченою вишивкою, безумовно, була тонкою роботою, але фурору не справила. Однак коровай все ж таки став предметом обговорень серед шанувальників шоу.
В 2014 році українка Діана Гаркуша справила сильне враження на суддів конкурсу в наряді “Наречена війни”. У костюмі авторства Людмили Бушинської відбилися жахи, з якими нашій країні довелося зіткнутися у цей час – вбивства протестувальників на Майдані та початок військової агресії Росії.
Діана також виступила на сцені конкурсу зі сміливою промовою, закликавши світову громадськість звернути увагу на те, що відбувається в Україні. У фіналі Діана Гаркуша здобула третє місце.
В 2013 році вінницька красуня Ольга Стороженко стала першою українською королевою краси, яка з’явилася на конкурсі національних костюмів у справді національному костюмі, який демонструє реальну українську традиційну вишивку, а не кітч на неї, як було в попередні роки.
Просту на вигляд сукню-вишиванку, прикрашену кристалами Swarovski, пошила дизайнерка Людмила Бушинська, і оцінювалася вона тоді в 55 тисяч гривень.
Абсолютно несподіваним став костюм Міс України Всесвіт-2012 Анастасії Чернової. Вперше українська красуня постала у чоловічому образі – козачки. Над створенням цього національного вбрання працювала дизайнерка Анастасія Суханова. Свій задум вона пояснила трендом, що набирав тоді силу, на чоловічий одяг у жіночому гардеробі.
Мабуть, найоригінальнішим і відверто комічним стало національне вбрання Олесі Стефанко, яка у підсумку здобула титул першої Віце-Міс Всесвіт-2011, і це найбільший поки що успіх України в цьому конкурсі. Авторкою костюму у вигляді грона калини – одного з національних символів України – стала дизайнерка Анастасія Іванова.
У 2007 році харків’янка Людмила Бікмулліна представляла нашу країну у фривольній інтерпретації національного костюму, авторства “королеви корсетів” Діани Дорожкіної, і стала першою українкою, яка потрапила до 15 кращих на конкурсі “Міс Всесвіт”.
У 2006 році наша красуня Інна Цимбалюк справила гарне враження у національному костюмі у стилі України-Руси.
Вбрання, створене Діаною Дорожкіною, було натхнене образом княгині Ольги і складалося з корсета, на якому була вишита ікона Богородиці, та спідниці, декорованої бісером. Вінчав образ головний убір у вигляді Успенського Собору.
Найскандальнішим національним костюмом відзначилася, мабуть, Олександра Ніколаєнко у 2004 році. Українська громадськість засудила зайву сексуалізацію національного костюму нашої конкурсантки, а особливо обурення викликав національний символ України, соняшник, розташований просто на одній з грудей дівчини.
Фото: прес-служби конкурсів Місс Україна Всесвіт і Miss Universe, Getty images
Дивіться також:
Самые невероятные национальные костюмы на Мисс Вселенная 2015
Все победительницы конкурса “Мисс Веленная” за последние 10 лет