До начала 65-го песенного конкурса Евровидение осталась неделя. 18 мая в эфирах телеканалов СТБ и UΛ: Перший покажут первый полуфинал, в котором выступит представитель от Украины – группа Gо_А.

К старту конкурса СТБ запустил спецпроект о Евровидении. Его первый выпуск посвящен украинским конкурсантам и песне «Шум». В интервью артисты рассказали, как провели год на карантине, как создавали “Шум”, сколько потратили на клип и о чем песня – о любви, Чернобыле или «конопелечках». Приводим ответы участников группы в оригинале – на украинском языке.

О создании песни «Шум»

Катя: “Ідея пісні дуже спонтанно виникла в голові. Я досі вивчаю фольклор і згадала пісню, яку ще в студентські роки з ансамблем співала. Я подумала, що прикольно було б зробити її в сучасній обробці. Приїхала до Тараса на студію й кажу: «А можна зробити так, щоб пісня постійно змінювала темп?» Він сказав: «Можна!» І ми почали реалізовувати цю ідею.

Нам «Шум» подобався від самого початку, але ми не готували його як пісню на «Євробачення». Те, що журі обрали «Шум», для нас було несподіванкою, але зараз ми розуміємо, що все складається так, як має бути. Ми задоволені вибором журі”.

Почему песня исключительно на украинском

Катя: “Ми ставимо акцент на питанні нашої мови. Вона прекрасна, і кожен євроглядач має можливість доторкнутися до неї, навіть якщо не знав про її існування – ось вам можливість побачити Україну з іншої сторони. З якої ви її, можливо, і не знали. Нас дуже тішать коментарі іноземців, бо не дивлячись на те, що пісня українською, вона викликає в них величезну зацікавленість”.

Тарас: “Коли вийшла перша версія «Шуму», багато людей почали шукати в історії, хто ж такий цей «Шум»? Почали вивчати українську міфологію”.

Катя: “Ми просто випустили пісню – у людей вона викликала багато питань і це спонукало їх розбиратися в них. Зараз ми читаємо коментарі, у яких відбуваються цілі розслідування цієї теми!”

О подготовке и съемках первого клипа

Катя: “Ми хотіли показати, що навіть в умовах карантину, коли нам заборонено наближатися одне до одного більш ніж на півтори метри, ми однаково можемо вдягти амуніцію захисту, водити «Шум» та закликати весну, бо ми всі її сильно чекаємо. Коли ми знімали цей кліп, відбувалася справжня магія через густий туман – він створив максимальну атмосферу для кліпу.

Ще я довго шукала, що ми можемо вдягти на масовку, бо хотілося зробити їх однаковими. А потім я поїхала в одну торгову мережу й побачила костюми на знижці, і я така: «Це ж те, що треба!»

Кліп ми зняли на телефон за дві години: ми просто зібралися всі разом, запалилися однією ідеєю і зробили це, не дивлячись на мороз, не дивлячись на брак коштів. Ідея все вирішує. Якщо є ідея, ти можеш зняти її на телефон і вона працюватиме. А якщо ідеї нема, то який би ти постпродакшн не робив, однаково це буде просто гарна картинка ні про що”.

О кадрах с Чернобылем в клипе

Катя: “У мене майже рік пройшов у роздумах про історію Чорнобиля. Цей кадр – натяк на те, що навіть такі місця, як Чорнобиль, можуть відродитися. Це як нагадування про те, що може статися з планетою, якщо ми будемо нехтувати проблемами, які зараз у нас є. Тому ми хотіли підняти цю тему. Не в контексті хайпанути на Чорнобилі, а нагадати людям, що ця проблема є, від неї нікуди не дінешся. І важливо, щоб усі зробили висновки з цього”.

О птице в кадре и скандале вокруг этого

Катя: “Підтекст у тому, що червонокнижні птахи знову відродилися, і світ настільки очистився, що птахи спокійно можуть сідати на руку людям і контактувати з нами. Люди більше їм не шкодять – ми хотіли на це звернути увагу. Який прекрасний був би світ, якби ми звільнилися від усього, що відбувається, почали жити в гармонії з цим світом. І відродилося б усе. І Чорнобильська зона, і птахи червонокнижні. Ось у цьому була ідея.

Для зйомки з птахом ми підібрали локацію поряд із заповідником, і поруч стояли люди із заповідника, які слідкували за всім процесом. Я не скажу, що сильно боялася, але це був дуже хвилюючий момент. Пам’ятаю, вона сиділа в мене на руці й мені сказали, подивитись їй в очі. Це було дуже бентежно. Потім вона ще крила розправила.

Коли кліп опублікували, меня деякі писали «щоб тобі та птаха око виколола, ото б знала». Найприкольніше те, що ці люди боронять тварин… UA Animals ні разу до нас не звернулися за коментарем. Вони просто випустили свій пост, про який ми нічого не підозрювали. Якби їх дійсно хвилювала ця проблема, вони б уже звернулися до нас за коментарем, спитали би як відбувалися зйомки. А вони лише почали розганяти хейт”.

Go-A евровидение интервью
Репетиция выступления Go-A на Евровидении 2021

О реакции на песню «Шум» в Украине

Катя: “Ми випустили перший «Шум» і три тижні велися баталії у Фейсбуці: люди обговорювали пісню, шукали якісь підтексти, називали нас наркоманами. А ми були постійно в трендах і в топах. Потім ми ще другий «Шум» випустили і знову почалася двіжуха «поверніть першу версію».

Тарас: “Нам фанати навіть надсилали власні версії обрізки пісні”.

О фидбеке на песню за границей

Катя: “У Європі це дуже нова тема. Їм набридла однакова музика, якої дуже багато. А ми їм показали щось нове. Ми читаємо коментарі з Європи, зі всього світу і їх саме це й чіпляє, що ми інші, що в нас інший мелос, інша навіть мова, що ми взагалі іншу тему підняли. Вони ставляться до цього як до мистецтва”.

 Про спілкування із фанатами

Тарас: “У нас, нарешті, з’явився Twitter, і дуже багато єврофанів сидять саме там. На початку січня ми почали популяризувати свій хештег #негнипатик і так дивно було бачити, як цей хештег використовують у Швеції, Нідерландах, до того ж українською мовою”.

Катя: “У мене є друг із Британії, який мені постійно пише та сидить на моїх онлайн-трансляціях в Instagram. Він не розуміє української мови. Але коли розуміє якісь слова, пише: «Yes, yes, I know it!». Якось в Instagram-трансляції я варила борщ і він мені скинув фотку, що зварив борщ за моїм рецептом!

Ще наш один слухач, після того, як він натрапив на наш трек, йому підтягнуло й інших українських музикантів. І тепер він постійно скидає мені в особисті повідомлення про гурт «ВВ» і Христину Соловій. І розповідає, що йому дуже подобається українська музика. Ось так через нас він почав слухати українську музику”.

Про общение с участниками Евровидения и их песнях

Катя: “Я зі швейцарцем спілкуюся. Він до мене заходить на трансляції, я до нього. Інколи переписуємося. Нещодавно відповіла йому на його нову пісню, а він написав, що любить мене. Минулого року він мені дуже сподобався. Мені подобається його вокал, його емоційність. Я дуже люблю емоційну музику й цього року він мене не розчарував. Я розумію, як йому було складно: у перший раз дивувати набагато легше, ніж другий. І написати щось крутіше ніж «Répondez-moi» – це дуже складно. Але мені здається, він впорався з цим завданням.

Я слідкую за Інстаграмом ісландця. Мені дуже подобається Daði. Не скажу, що я в захваті від пісні цього року, але він, як персонаж, дуже мені подобається”.

Чему научил конкурс Евровидение

Катя: “Він навчив нас виходити за рамки, працювати й дотримуватися дедлайнів. Але не дотримуватися правил. Він нас поставив у такі умови, у яких ми зрозуміли, що ми можемо набагато більше, ніж ми думали”.

Фото: пресс-служба СТБ

Смотрите также:

На кого ставят на «Евровидении» 2021: яркие клипы ТОП-10 фаворитов

Алина Паш, Екатерина Павленко из Go-A и другие молодые звезды снялись в стильной фотосессии

Go-A и Dj NANA представили хит Евровидения “Шум” в новом звучании

Христина Соловий: «Я была в отношениях с мужчиной старше более чем на 10 лет»