Вів’єн Вествуд: 7 фактів і влучних цитат королеви панку

8 квітня – день народження видатної дизайнерки, активістки та еталона бунтівного і романтичного панк-стилю Вів’єн Вествуд.
Її не стало рік тому, у 81. По собі Вів’єн лишила великий архів модних колекцій, які модниці активно цитують донині. Корсети і карколомні платформи, білизна напоказ і неоромантизм – усім цим ми завдячуємо дамі Вествуд.
Згадуємо найбільш влучні висловлювання дизайнерки, факти з біографії і яскраві фотодокази непересічності її особистості.

Вона мала стати вчителькою

Панянка Вів’єн Свайр народилася у сільській місцевості Дербішира в 1941 році. Її мати та родички по жіночий лінії були ткалями, дід шив взуття, та це були саме робітничі спеціальності, далекі від гламурного світу моди. Згодом родина переїхала до Лондона, і дівчина закінчила педагогічне училище, стала вчителькою молодших класів. Це була зрозуміла спеціальність, яка приносила б якісь гроші. Проте навіть у часи студентства Вів’єн шила прикраси і продавала їх на блошиному ринку.

вів'єн вествуд померла чоловіки особисте життя колекції факти цитати
Вів’єн Вествуд, 1982 р.

Зайнялася дизайном завдяки другому чоловіку

Прізвище Вествуд Вів’єн отримала у спадок від першого чоловіка. А от реалізувала свою пристрасть до модного одягу завдяки другому, менеджеру Sex Pistols Малкольму Макларену. Разом у 1971 році вони відкрили андеграундну камницю, де продавався одяг із лейблом Vivienne Westwood – футболки із зухвалими висловлюваннями-лозунгами, брутальні байкерські шкірянки, рокерські аксесуари. Панк-культура набирала обертів – і творчий тандем Вествуд і Макларена був у її авангарді.

Королева жіночого бунту

Вів’єн Вествуд двічі вчинила модний переворот. У 70-х – коли показала жінкам спосіб виразити себе мовою панк-культури, через зухвалі косухи, карколомне взуття і футболки-маніфести.

вів'єн вествуд померла чоловіки особисте життя колекції факти цитати
Дефіле Vivienne Westwood осінь-зима 1992-1993

Другий переворот стався у 80-х: вона переосмислила романтизм, зробивши корсети, квіткові сукні, черевички із дорогоцінними пряжками атрибутами не інфантильних принцес, а сильних сучасних дівчат. Спрагла до знань, Вів’єн вводила в свої колекції небанальні історичні посилання. Її одяг – атрибут сміливих і неприборканих духом.

вів'єн вествуд померла чоловіки особисте життя колекції факти цитати

Анархістка у вчинках

Визнання на найвищому рівні прийшло до Вів’єн Вествуд у 1990-х. Вона отримала нагороду “Дизайнер року”. Королева Єлизавета II титулувала її як кавалера Ордену Британської імперії за внесок у моду й мистецтво. Зухвала Вествуд з’явилася на церемонію без спіднього.

вів'єн вествуд померла чоловіки особисте життя колекції факти цитати
Вів’єн Вествуд у Букінгемському палаці

Активістка у переконаннях

Вона мала королівський титул дами, ордени від корони і офіційні нагороди, викладала моду в університетах – але завжди лишалася палкою опозиціонеркою і революціонеркою в соціальному і політичному житті. Вона брала участь у демонстраціях – і зрештою кожне своє шоу перетворювала на маніфестацію. Захист тварин, екологічна проблематика, права людини – все це було у сфері інтересів Вествуд.

вів'єн вествуд померла чоловіки особисте життя колекції факти цитати
Вів’єн Вествуд і її “фешмоб” перед показом Vivienne Westwood Red Label весна-літо 2016

Сукня Vivienne Westwood стала культовою в кіномистецтві

Всі ви бачили мінімум одну сукню Vivienne Westwood – і вона увійшла в історію кіно. Саме сукню від Вів’єн серед багатьох інших обрала для свого весілля Керрі Бредшоу.

вів'єн вествуд померла чоловіки особисте життя колекції факти цитати
Сара Джессіка Паркер у весільній сукні від Вів’єн Вествуд в повнометражному фільмі “Секс і місто”, 2007 р.

Вів’єн Вествуд була гострою на язик

Дизайнерка зналася на моді і стилі – тож дуже влучно висловлювалася саме про них. “Стиль – це коли натовп жене вас із міста, а ви прикидаєтеся, що очолюєте процесію”.

“Взуття повинне мати високі підбори або платформу, щоб вознести жіночу красу на п’єдестал”.

“Потрібно шукати красу. В усьому. У кожному моменті. І в кожній людині”.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Онука Вів’єн Вествуд вийшла на подіум в образі нареченої на першому показі без дизайнерки (ФОТО)

Найефектніші вбрання зірок, які створив Тьєрі Мюглер (ФОТО)

Александр Макквін: драматична історія геніального дизайнера-одинака