Сміливий і принциповий вчинок української шаблістки, олімпійської чемпіонки Ольги Харлан під час чемпіонату світу з фехтування в Мілані спричинив бурю емоцій не тільки в Україні, а й в усьому світі. Українка відмовилась потиснути руку росіянці, натомість простягла до неї шаблю для символічного доторку зброєю, на що переможена суперниця влаштувала демарш і відмовлялась іти з майданчика протягом 52 хвилин, допоки Харлан не вручили чорну картку на знак дискваліфікації.
Багато хто, спостерігаючи цю сцену на відео і фото, міркував, що саме Ольга сказала росіянці. Тож спортсменка сама внесла ясність у це питання. Ольга вийшла в прямий ефір “Сніданку з 1+1” і розповіла ведучим ранкового шоу Руслану Сенічкіну та Людмилі Барбір, що не хотіла мати будь-якого діалогу з суперницею-росіянкою Анною Смірновою ще до початку бою.
«Я не потисну тобі руку, бо вважаю це непотрібним, сказала я їй. Я дуже хотіла піти з цієї доріжки, тому що морально було дуже важко виходити проти неї, але я повелася професійно. Я знала, для чого я тут: для мене була велика задача – виграти цей бій для того, щоб пройти далі і показати, як воно повинно бути», – зізнається Харлан.
Після цього інциденту Міжнародна федерація фехтування внесла зміни до протоколу: рукостискання більше не є обов’язковим. Натомість Ольга Харлан не вбачає у цьому будь-якої перемоги, бо запевняє, що так мало бути від самого початку.
«Не тільки українські спортсмени, а й усі наші громадяни зараз проходять через пекло. І все світове суспільство повинно поважати нас та наш вибір», – додає Ольга.
Олімпійська чемпіонка з фехтування розповіла, що її поставили перед вибором: або рукостискання, або чорна картка. Але Харлан запевняє, що чорна картка особливо не вплине на її професійну діяльність.
«Вона діє два місяці, тобто в цей час я не можу брати участь в міжнародних змаганнях. Але так як у нас кінець сезону, і немає змагань впродовж трьох місяців, я не пропускаю жодного міжнародного старту».
Українська шаблістка дякує кожному за підтримку, адже це змусило їй вийти на доріжку наступного дня та допомогти українській команді зайняти почесне четверте місце.
Фото: Getty Images
Дивіться також:
Оксана Баюл: як незалежна Україна 29 років тому здобула перше золото на Олімпіаді
Футболіст Сергій Ребров – про благодійний фонд, сутички з росіянами та перехід на українську